Serie A: Niesamowita historia na Stadio Ciro Vigorito

W 15. kolejce Serie A beniaminek, Benevento dość niespodziewanie zremisowało 2:2 z AC Milanem.

Dla Gennaro Gattuso był to debiut w roli pierwszego trenera “Rossoneri”. I na pewno zapamięta go na długo. A niewiele zapowiadało na taki przebieg zdarzeń. W 38. minucie Giacomo Bonaventura dał Milanowi prowadzenie. Dość szybko jednak wyrównał George Puşcaş. Bramką na 2:1 dla gości odpowiedział Nikola Kalinić.

To co się działo potem, przypominało sceny z filmu. Warto podkreślić, że najpierw w 75. minucie za dwie żółte kartki z boiska wyleciał Alessio Romagnoli. W doliczonym czasie gry Benevento dostało rzut wolny. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył… bramkarz – Alberto Brignowi. Jego trafienie dało remis i historyczny punkt w Serie A.