Polecane

PKO Ekstraklasa: Śląsk Wrocław nie znalazł sposobu na skuteczny Piast Gliwice

W drugim sobotnim meczu 22. kolejki PKO Ekstraklasy, Piast Gliwice pokonał na wyjeździe Śląska Wrocław, a wszystkie gole padły w pierwszej połowie.

Piłkarze Śląska Wrocław, po raz ostatni schodzili zwycięscy z boiska w ostatni weekend listopada po domowej wygranej ze Stalą Mielec (2:1). Był moment, kiedy mieli kontakt z czołówką tabeli, ale wpadli w dołek. – Cały czas jesteśmy na etapie procesu, budowy, przekształcania tego zespołu, transformacji, aby ta drużyna ustabilizował formę, punktował i był w górnej części tabeli. Dzisiaj jako zespół, jako trener, trzeba zmierzyć się z tą sytuacją – twierdzi Jacek Magiera.

W Gliwicach z kolei zrobiło się spokojniej po zgarnięciu trzech punktów w Płocku. Jeszcze daleka droga do zapewnienia sobie utrzymania, bo grupa pościgowa, co widzimy zaczyna punktować. – Każdy punkt trzeba wybiegać i wywalczyć. We Wrocławiu musimy rozegrać dobry mecz – mówił Waldemar Fornalik.

W szesnastej minucie Martin Konczkowski zanotował drugą asystę w sezonie, a gola głową załadował nieoceniony Damian Kądzior. W 23. minucie sfaulowany w polu karnym był Wojciech Golla, a jedenastkę na gola zamienił Fabian Piasecki. W 35. minucie zaatakowali goście i po nieszczęśliwej interwencji Patryk Janasik pokonał Michała Szromnika. W 45. minucie Kamil Wilczek z zimną krwią wykończył podanie z głębi pola i strzelił drugiego gola po powrocie do Polski.

Trener Wojskowych w przerwie dokonał dwóch zmian. Z boiska ściągnął dwóch obrońców – Patryka Janasika oraz Wojciecha Gollę. Nie zmieniło to obrazu meczu. Goli w tej części nie obejrzeliśmy i Piastunki dowiozły zwycięstwo do końca.