Polska Piłka

PKO Ekstraklasa: Śląsk remisuje z Jagiellonią

W meczu 11. kolejki PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zremisował z Jagiellonią Białystok 1:1. Bramkę dającą prowadzenie gospodarzom zdobył Róbert Pich, do remisu doprowadził Juan Camara.

Przed dzisiejszym spotkaniem obie drużyny dzielił tylko punkt i dwa miejsca w tabeli. Śląsk zajmował piątą pozycję z dorobkiem siedemnastu punktów, natomiast Jagiellonia była siódma z szesnastoma oczkami na koncie.

Pierwszy strzał w tym meczu oddali goście. W 9. minucie główkował Taras Romanczuk, ale nie sprawił żadnych problemów Matúšowi Putnocký’emu. W odpowiedzi sprzed pola karnego strzelał Przemysław Płacheta, jednak uderzył tuż obok słupka. W 44. minucie tego spotkania zobaczyliśmy pierwszy celny strzał. Z rzutu wolnego kopnął Martin Pospíšil, jednak uderzył w środek i bramkarz Śląska bez problemu złapał futbolówkę. Do przerwy Śląsk remisował z Jagiellonią 0:0.

Na początku drugiej połowy Śląsk mógł wyjść na prowadzenie za sprawą Michała Chrapka, ale pomocnik przeniósł piłkę minimalnie nad bramką po dośrodkowaniu Dino Štigleca. Chwilę później gospodarzom udało się wyjść na prowadzenie. Diego Živulić posłał dalekie podanie do Łukasza Brozia, obrońca dośrodkował bez przyjmowania w szesnastkę, a tam z woleja uderzył Róbert Pich i mocnym strzałem pokonał Damiana Węglarza. Podopieczni Vítězslava Lavički z prowadzenie cieszyli się ledwie ponad dzisięć minut. Patryk Klimala prostopadle podał do Juana Camary, ten wyszedł sam na sam z bramkarzem gospodarzy i pewnym uderzeniem go pokonał. Napastnik Jagielloni do asysty mógł dołożyć bramkę, gdy w 76. minucie strzelał z ostrego kąta, jednak Putnocký nie dał się zaszkoczyć i dobrze interweniował.

Ostatecznie Śląsk zremisował z Jagiellonią 1:1 i trzeba przyznać, że jest to sprawiedliwy remis. Pierwsza połowa była słaba z obu stron, druga już była lepsza, ale żadna z drużyn nie miała wyraźnej przewagi.