Polecane

PKO Ekstraklasa: Dublet Igora Angulo, remis Górnika z Wisłą

W inauguracyjnym spotkaniu osiemnastej serii gier PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze na własnym obiekcie zremisował z Wisłą Płock (2:2). Dwie bramki dla “Górników” zdobył Igor Angulo.

Radosław Sobolewski dokonał dwóch roszad w wyjściowym składzie względem bezbramkowo zremisowanego pojedynku z Cracovią. Zmiany dotyczyły obu skrzydłowych, gdzie w miejsce Mikołaja Kwietniewskiego i Angela Garcii wystąpili Piotr Tomasik i Giorgi Merebaszwili. – Chciałbym aby dobra passa polegała na zwycięstwach drużyny, a nie na indywidualnych liczbach. Środkowy pomocnik ma łatać dziury, ma bronić swojej bramki a w mniejszym procencie pomagać w grze ofensywnej. Jeżeli więc będę dobrze to wykonywał to cały zespół na tym skorzysta i będziemy mogli sięgnąć po zwycięstwo – powiedział Szymon Matuszek, kapitan zabrzańskiego Górnika.

Już w jedenastej minucie Alan Uryga fatalnie zgrał futbolówkę do Igora Angulo, który nie myślał długo i precyzyjnym uderzeniem zza pola karnego umieścił piłkę w siatce. Trzy minuty później w zamieszaniu w polu karnym gospodarzy zwycięsko wyszedł Martin Chudy popisując się znakomitym refleksem. W 16. minucie “Nafciarze” doprowadzili do wyrównania. Niepilnowany w szesnastce był Ricardinho, który z bliskiej odległości pokonał golkipera. W 40. minucie Giorgi Merebaszwili na raty pokonał Martina Chudego i wyprowadził swój zespół na zasłużone prowadzenie. W drugiej połowie Rafał Wolsztyński fantastycznie zgrał piłkę do Igora Angulo, a ten bez przyjęcia piłki strzałem po ziemi pokonał bezradnego Thomasa Dahne. Jeszcze w ostatniej minucie zwycięstwo dla Górnika mógł dać Mateusz Matras, lecz piłka odbiła się od słupka.

22.11.2019, 16. kolejka PKO Ekstraklasy, Stadion im. Ernesta Pohla, Widzów: 8 201

Górnik Zabrze – Wisła Płock 2:2 (1:2)

Igor Angulo 11′, 71′ – Ricardinho 16′, Giorgi Merebaszwili 40′

Górnik: Martin Chudy – Boris Sekulić, Mateusz Matras, Paweł Bochniewicz, Erik Janża – David Kopacz, Szymon Matuszek, Filip Bainović (Alasama Manneh 60′), Ishmael Baidoo (Łukasz Wolsztyński 60′) – Jesus Jimenez, Igor Angulo

Wisła: Thomas Dahne – Cezary Stefańczyk, Michał Marcjanik, Alan Uryga, Damian Michalski – Damian Rasak – Giorgi Merebaszwili (Olaf Nowak 90+2′), Dominik Furman, Mateusz Szwoch, Piotr Tomasik (Suad Sahiti 55′) – Ricardinho (Grzegorz Kuświk 67′)

Żółte kartki: Ishmael Baidoo, David Kopacz, Boris Sekulić – Alan Uryga, Damian Rasak

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)