Miniony weekend w wykonaniu polskich piłkarzy występujących w ligach zagranicznych był pełen atrakcji. Największa z nich miała miejsce oczywiście w Niemczech, gdzie kolejne mistrzostwo Niemiec zapewnił sobie Bayern Roberta Lewandowskiego. Kapitan reprezentacji Polski nie był jednak jedynym rodakiem, który w ten weekend mógł świętować zwycięstwo w rozgrywkach ligowych.

Wydarzeniem weekendu bez cienia wątpliwości był słynny niemiecki Der Klassiker. Podobnie jak w ostatnich latach, również i tym razem Bayern okazał się zdecydowanie lepszym zespołem od Borussii Dortmund. Jednego z goli dla “Bawarczyków” strzelił Robert Lewandowski, który jest oczywiście liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi z 33. trafieniami na koncie. Kapitan reprezentacji Polski w 34. minucie po prostej stracie Dana-Axela Zagadou wykorzystał prostopadłe podanie Thomasa Müllera i strzałem po ziemi przechytrzył Marwina Hitza. Dzięki wygranej 3:1 Bayern na trzy kolejki przed końcem sezonu zapewnił sobie dziesiąte z rzędu i 32. w historii mistrzostwo Niemiec. Dla Lewandowskiego jest to już dziesiąte mistrzostwo Niemiec (dwa z Borussią Dortmund i osiem z Bayernem). Jeśli wierzyć doniesieniom medialnym, może to być ostatnia patera mistrzowska dla 33-letniego Polaka. Sam Lewandowski w pomeczowym wywiadzie dla telewizji Viaplay przyznał, że rozmowy z działaczami Bayernu na temat jego przyszłości dopiero nadejdą, o czym szerzej pisaliśmy tutaj.

Bardzo niewiele zabrakło, by Łukasz Fabiański uratował West Hamowi cenny punkt w derbowym starciu z Chelsea. Po faulu Craiga Dawsona Michael Oliver wskazał w 87. minucie na jedenasty metr. Do futbolówki podszedł Jorginho, który finalnie oddał beznadziejny, lekki strzał w środek bramki, z którym były reprezentant Polski nie miał najmniejszych problemów. Na nieszczęście gości trzy minuty później zdecydowanie bardziej precyzyjny od Włocha okazał się Christian Pulisic, który zapewnił Chelsea trzy punkty. West Ham na cztery kolejki przed końcem aktualnego sezonu Premier League zajmuje siódme miejsce, które na ten moment daje możliwość gry w przyszłym sezonie w eliminacjach Ligi Konferencji Europy.

W niedzielę rozstrzygnęły się losy mistrzostwa Austrii. Red Bull Salzburg po rozgromieniu na swoim boisku 5:0 Austrii Wiedeń czekał na korzystne wieści ze spotkania Rapid Wiedeń – Sturm Graz. By Kamil Piątkowski i spółka mogli oficjalnie już zacząć świętowanie kolejnego mistrzostwa kraju, Sturm nie mógł wygrać spotkania w stolicy Austrii. Po remisie 1:1 ten warunek został spełniony, dzięki czemu Piątkowski mógł wpisać sobie do CV pierwsze w karierze mistrzostwo kraju. Na cztery kolejki przed końcem Red Bull ma 14 punktów przewagi nad wiceliderem. Piątkowski w całym sezonie zagrał w 12 spotkaniach ligowych, jednak musimy brać pod uwagę złamanie kostki, jakiego trzykrotny reprezentant Polski nabawił się we wrześniu.

Drugiego gola w tym sezonie amerykańskiej MLS strzelił Adam Buksa. W odróżnieniu od ostatniego gola w starciu z Charlotte, tym razem trafienie Polaka nie dało New England Revolution choćby jednego punktu. Pomimo dobrego początku i gola w 6. minucie meczu z DC United, zespół Buksy na przerwę schodził przegrywając 1:3. Swój moment Polak otrzymał dopiero w 86. minucie, wykorzystując dogranie Carlesa Gila z rzutu wolnego celnym uderzeniem głową. Po pierwszych spotkaniach nowego sezonu MLS sytuacja New England Revolution nie jest za ciekawa. Zespół Buksy zajmuje obecnie dopiero 12. pozycję w tabeli konferencji wschodniej z dorobkiem siedmiu punktów.

Po zmianie klubu Dariusz Formella w dalszym ciągu pokazuje się kibicom z dobrej strony. Występujący od początku sezonu amerykańskiej USL (drugi poziom rozgrywkowy) w Oakland Roots polski skrzydłowy w spotkaniu z El Paso strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie, a łącznie już 19. biorąc pod uwagę wszystkie występy w USL. Po dograniu z rzutu wolnego i zagraniu piłki głową przez rywala Formella świetnie odnalazł się przy dalszym słupku i silnym strzałem z powietrza nie dał szans bramkarzowi. Ostatecznie spotkanie to zakończyło się remisem 1:1. Oakland Roots na ten moment jest 10. zespołem konferencji zachodniej.

Przygoda Dawida Kurminowskiego z duńskim Aarhus GF nie przebiega w taki sposób, jak wielu się spodziewało. Zdarzają się jednak przebłyski. Taki nastąpił w 3. minucie spotkania duńskiej ekstraklasy z Odense, gdy Polak strzelił swojego drugiego gola w lidze w tym sezonie (a trzeciego w barwach AGF biorąc pod uwagę również rozgrywki Pucharu Danii). W drugiej połowie Odense doszło jednak do głosu i ostatecznie wygrało 2:1. Wynik mógł być jeszcze wyższy, jednak tuż po przerwie rzutu karnego nie wykorzystał Issam Jebali. Kurminowski grał do 88. minuty. Jego drużyna plasuje się obecnie na dziesiątej pozycji w ligowej tabeli.

Kiepski dla Polaków okazał się sezon 2021/22 w angielskiej Championship. Na cztery dwie kolejki przed końcem poznaliśmy już dwóch spadkowiczów z trzech spadkowiczów. Niestety, w tym gronie znajduje się aż trzech Polaków. W poniedziałek wielkanocny przesądzony został los Derby County, barwy którego w tym sezonie reprezentowali Krystian Bielik, Bartosz Cybulski oraz Kamil Jóźwiak (odszedł w trakcie sezonu do amerykańskiego Charlotte). Zespół ten zmaga się z problemami finansowymi, czego efektem było odjęcie łącznie 21 punktów, co ostatecznie pogrzebało szansę na utrzymanie ligowego bytu. W miniony już weekend do tego grona dołączył Barnsley FC Michała Helika, które w sobotnim spotkaniu 44. kolejki przegrał 1:2 z Huddersfield. Zmagający się od pewnego czasu z problemami zdrowotnymi Helik nie zagrał w tym spotkaniu. Co ciekawe, jego drużyna ubiegły sezon zakończyła na piątej pozycji i przegrała w półfinale baraży o awans do Premier League. Los jest bardzo przewrotny i lubi spłatać niejednego figla.

Istnieje całkiem spora szansa na to, że w następnym sezonie zobaczymy Adriana Małachowskiego na boiskach zaplecza niemieckiej Bundesligi. Zajmujący pozycję lidera Magdeburg wygrał na swoim boisku pewnie 3:0 z FSV Zwickau i na trzy mecze przed końcem sezonu zapewnił sobie awans do wyższej ligi. Drużyna Polaka ma obecnie 11 punktów przewagi nad trzecim Eintrachtem Braunschweig, w barwach którego występuje Martin Kobylański. W “mistrzowskim” spotkaniu Małachowski pojawił się na boisku w 85. minucie, a w całym sezonie wystąpił łącznie w 19. meczach ligowych.

Zdecydowanie inny nastrój towarzyszy innemu Polakowi występującemu w niemieckiej 3. Lidze. Pomimo wszystkiego, cały czas na powierzchni utrzymuje się Würzburger Kickers, którego zawodnikiem jest David Kopacz. Jego zespół mógł spaść z ligi już w ubiegły weekend, jednak ostatecznie pokonał na swoim boisku Viktorię Berlin aż 3:0. Przy drugiej bramce dla Würzburgera asystował właśnie Kopacz, dla którego była to już ósma asysta w tym sezonie niemieckiej 3. Ligi. W 78. minucie były pomocnik Górnika Zabrze posłał płaską wrzutkę z prawego skrzydła, po której futbolówkę do bramki wbił Robert Herrmann. Würzburger zajmuje obecnie 18. miejsce w tabeli i na trzy kolejki przed końcem sezonu do bezpiecznej strefy traci siedem punktów. Ich los może rozstrzygnąć się już w najbliższy piątek. Warunkiem jest zwycięstwo Viktorii Berlin w starciu z 1. FC Saarbrücken. Jeżeli to się nie wydarzy, to drużyna Kopacza spadnie z ligi dzień później, gdy przegra z Meppen. Jak więc widać, sytuacja drużyny z Würzburga jest bardzo trudna. Wydaje się jednak, że po spadku z ligi Kopacz nie powinien mieć większych problemów ze znalezieniem nowego pracodawcy na dotychczasowym szczeblu rozgrywkowym.

Na pewien czas z naszym cyklem pożegna się zapewne Wojciech Kobylaczyk. MŠK Námestovo przez cały sezon był zdecydowanie najsłabszym zespołem słowackiej drugiej ligi. W 26. spotkaniach zespół ten wywalczył zaledwie dziewięć punktów, przegrywając łącznie aż 21 gier. Ostatnia porażka 0:2 z MŠK Púchov ostatecznie pogrzebała szansę MŠK Námestovo na utrzymanie. Na cztery kolejki przed końcem sezonu drużyna Polaka traci do bepiecznej strefy aż 17 punktów. Kobylarczyk w sobotnim spotkaniu grał do 77. minuty, a łącznie wystąpił w czternastu meczach ligowych.

Podsumowanie występów polskich zawodników (22-24 kwietnia)

Anglia

Jan Bednarek (Southampton FC – Premier League) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Brighton.

Matty Cash (Aston Villa FC – Premier League) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z Leicester.

Łukasz Fabiański (West Ham United FC – Premier League) – obronił rzut karny w przegranym 0:1 ligowym meczu z Chelsea. Zagrał cały mecz.

Jakub Moder (Brighton & Hove Albion FC – Premier League) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Southampton.

Przemysław Płacheta (Norwich City FC – Premier League) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 0:3 z Newcastle United.

Oliwier Zych (Aston Villa FC – Premier League) – poza kadrą meczowa na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Leicester.

Bartosz Białkowski (Millwall FC- Championship) – 90 minut w zremisowanym 2:2 ligowym meczu z Birmingham City.

Krystian Bielik (Derby County FC – Championship) – poza kadrą meczową na przegrany 1:3 ligowy mecz z Bristol City.

Bartosz Cybulski (Derby County FC – Championship) – 59 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Bristol City.

Michał Helik (Barnsley FC – Championship) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Huddersfield Town. Jego drużyna po tym spotkaniu straciła szansę na utrzymanie w lidze.

Kacper Łopata (Sheffield United FC – Championship) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Cardiff City.

Australia

Filip Kurto (Macarthur FC – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:4 ligowym meczu z Melbourne Victory.

Austria

Kamil Piątkowski (Red Bull Salzburg – Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 5:0 z Austrią Wiedeń.

Belgia

Kacper Kozłowski (Royale Union Saint-Gilloise – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 87. minucie wygranego 3:1 ligowego meczu z Anderlechtem.

Czechy

Bartosz Pikul (Slezský FC Opawa – druga liga) – wszedł na boisko w 79. minucie zremisowanego 1:1 ligowego meczu z 1.FK Příbram.

Dania

Kamil Grabara (FC København – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Randers FC.

Dawid Kurminowski (Aarhus GF – Ekstraklasa) – gol w przegranym 0:1 ligowym meczu z Odense. Grał do 88. minuty.

Francja

Marcin Bułka (OGC Nice-Côte d’Azur – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 1:0 z Troyes.

Karol Fila (RC Strasbourg – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 0:1 z Lille.

Przemysław Frankowski (RC Lens – Ligue 1) – 82 minuty w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z PSG.

Radosław Majecki (AS Monaco FC – Ligue 1) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 4:1 ligowy mecz z Saint-Étienne.

Arkadiusz Milik (Olympique Marseille – Ligue 1) – 79 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Stade de Reims.

Hiszpania

Mateusz Bogusz (UD Ibiza – Segunda División) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Las Palmas.

Mateusz Kania (Real Balompédica Linense – Primera División RFEF) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 0:3 z Albacete.

Holandia

Paweł Bochniewicz (sc Heerenveen – Eredivisie) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z AZ Alkmaar.

Przemysław Tytoń (AFC Ajax – Eredivisie) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 1:0 z NEC Nijmegen.

Irlandia Północna

Igor Rutkowski (Portadown F&AC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Glenavon.

Islandia

Patryk Hryniewiecki (Leiknir Reykjavík – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 0:3 ligowy mecz ze Stjarnan.

Maciej Makuszewski (Leiknir Reykjavík – Ekstraklasa) – 60 minut w przegranym 0:3 ligowym meczu ze Stjarnan.

Chris Jastrzembski (UMF Selfoss – druga liga) – 90 minut w wygranym 2:0 meczu Pucharu Islandii z Hamar.

Maciej Majewski (Grindavík – druga liga) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w Pucharze Islandii 3:2 z KV Vesturbaer.

Japonia

Jakub Słowik (FC Tokyo – J-League) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 mecz Pucharu Ligi z Jubilo Iwata.

Jakub Świerczok (Nagoya Grampus – J-League) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 mecz Pucharu Ligi z Shimizu S-Pulse. Polski napastnik jest zdyskwalifikowany za uzyskanie pozytywnego wyniku testu antydopingowego.

Kazachstan

Paweł Baranowski (FK Atyrau – Ekstraklasa) – 70 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Tobołem Kustanaj.

Jacek Góralski (Kajrat Ałmaty – Ekstraklasa) – wszedł w przerwie przegranego 0:1 ligowego meczu z Turanem.

Piotr Grzelczak (FK Atyrau – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 88. minucie wygranego 2:1 ligowego meczu z Tobołem Kustanaj.

Niemcy

Bartosz Białek (VfL Wolfsburg – Bundesliga) – wszedł na boisko w 64. minucie wygranego 5:0 ligowego meczu z Mainz.

Rafał Gikiewicz (FC Augsburg – Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z VfL Bochum.

Robert Gumny (FC Augsburg – Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z VfL Bochum.

Daniel Krasucki (RB Leipzig – Bundesliga) – poza kadrą meczowa na przegrany 1:2 ligowy mecz z Unionem Berlin.

Robert Lewandowski (FC Bayern München – Bundesliga) – gol w wygranym 3:1 ligowym meczu z Borussią Dortmund. Zszedł z boiska w 90. minucie. Jego drużyna zapewniła sobie mistrzostwo Niemiec.

Marcel Lotka (Hertha BSC Berlin – Bundesliga) – 90 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z VfB Stuttgart.

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Dynamem Drezno.

Adam Dźwigała (FC Sankt Pauli – 2. Bundesliga) – zszedł w przerwie przegranego 1:2 ligowego meczu z Darmstadt.

Marcin Kamiński (FC Schalke 04 – 2. Bundesliga) – 90 minut w przegranym 1:4 ligowym meczu z Werderem Brema.

Jakub Piotrowski (Fortuna Düsseldorf – 2. Bundesliga) – wszedł na boisko w 74. minucie zremisowanego 2:2 ligowego meczu z Dynamem Drezno.

Adrian Stanilewicz (SV Darmstadt 98 – 2. Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Darmstadt.

David Kopacz (FC Würzburger Kickers – 3. Liga) – 88 minut i asysta w wygranym 3:0 ligowym meczu z Viktorią Berlin.

Adrian Małachowski (1.FC Magdeburg – 3. Liga) – wszedł na boisko w 85. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z Zwickau. Jego drużyna zapewniła sobie awans do 2. Bundesligi.

Sebastian Mrowca (SV Wehen Wiesbaden – 3. Liga) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 2:1 ligowym meczu z Kaiserslautern.

Patrick Schikowski (SC Verl 1924 – 3. Liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z 1. FC Saarbrücken.

Rosja

Rafał Augustyniak (Ural Jekaterynburg – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z Ufą.

Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 2:1 ligowym meczu z FK Niżni Nowogród.

Sebastian Szymański (Dinamo Moskwa – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z CSKA Moskwa.

Rumunia

Adrian Cierpka (CS Mioveni – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z FC Academica Clinceni.

Paweł Tomczyk (CS Mioveni – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 76. minucie wygranego 2:0 ligowego meczu z FC Academica Clinceni.

Słowacja

Miłosz Kozak (FC Spartak Trnava – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała w lidze z MFK Ružomberok.

Wojciech Kobylarczyk (MŠK Námestovo – druga liga) – 77 minut i żólta kartka w przegranym 0:2 ligowym meczu z MŠK Púchov. Jego drużyna straciła szanse na utrzymanie w lidze.

Piotr Strączek (FK Slavoj Trebišov – druga liga) – wszedł na boisko w 31. minucie i zszedł w 76. minucie przegranego 0:4 ligowego meczu z FK Železiarne Podbrezová.

Stany Zjednoczone

Adam Buksa (New England Revolution – MLS) – gol i żółta kartka w przegranym 2:3 ligowym meczu z DC United. Zagrał cały mecz.

Kamil Jóźwiak (Charlotte FC – MLS) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Colorado Rapids.

Patryk Klimala (New York Red Bulls – MLS) – wszedł na boisko w 58. minucie wygranego 3:0 ligowego meczu z Orlando City SC.

Jarosław Niezgoda (Portland Timbers – MLS) – wszedł na boisko w 59. minucie bezbramkowo zremisowanego ligowego meczu z Real Salt Lake.

Kacper Przybyłko (Chicago Fire – MLS) – 82 minuty w przegranym 0:3 ligowym meczu z Minnesota United FC.

Jan Sobociński (Charlotte FC – MLS) – cały mecz na ławce. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała w lidze z Colorado Rapids.

Karol Świderski (Charlotte FC – MLS) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z Colorado Rapids.

Dariusz Formella (Oakland Roots SC – USL) – strzelił gola w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z El Paso. Zszedł z boiska w 90. minucie.

Szkocja

Kevin Dąbrowski (Hibernian FC – Premiership) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 1:0 z St. Mirren.

Dominik Naglik (Dundee United FC – Premiership) – poza kadrą meczową na przegrany 2:3 ligowy mecz z Heart of Midlothian.

Maksymilian Stryjek (Livingston FC – Premiership) – 90 minut i żółta kartka w wygranym 2:1 ligowym meczu z Aberdeen.

Mateusz Żukowski (Rangers FC – Premiership) – poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Motherwell.

Jakub Stolarczyk (Dunfermline Athletic FC – Championship) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Partick Thistle.

Turcja

Mateusz Lis (Altay SK – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 0:1 ligowym meczu z Galatasaray.

Konrad Michalak (Konyaspor Kulübü – Ekstraklasa) – 82 minuty w wygranym 3:2 ligowym meczu z Yeni Malatyasporem.

Paweł Olkowski (Gazişehir Gaziantep FK – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego drużyna zremisowała w lidze 1:1 z Göztepe.

Tymoteusz Puchacz (Trabzonspor Kulübü – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 3:1 z Adana Demirspor.

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 0:1 ligowy mecz z Bursasposrem.

Jakub Szumski (BB Erzurumspor Kulübü – druga liga) – 90 minut w wygranym 2:1 ligowym meczu z İstanbulsporem.

Walia

Adrian Cieślewicz (The New Saints FC – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 59. minucie wygranego 3:1 ligowego meczu z Caernarfon Town FC.

Wojciech Gajda (Haverfordwest County AFC – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Cardiff Met FC.

Jakub Ojrzyński (Caernarfon Town FC – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z TNS.

Węgry

Lukas Klemenz (Budapest Honvéd FC – Ekstraklasa) – cały mecz na ławce. Jego drużyna zremisowała w lidze 1:1 z Gyirmót Győr.

Rafał Makowski (Kisvárda FC – Ekstraklasa) – 60 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Debreceni VSC.

Włochy

Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria – Serie A) – 90 minut i żółta kartka w zremisowanym 1:1 ligowym meczu z Hellasem Verona.

Aleksander Buksa (Genoa CFC 1893 – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Cagliari.

Paweł Dawidowicz (Hellas Verona FC – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Sampdorią.

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 1:2 z Salernitaną.

Hubert Idasiak (SSC Napoli – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 2:3 ligowy mecz z Empoli.

Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919 – Serie A) – poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Fiorentiną.

Iwo Kaczmarski (Empoli FC – Serie A) – poza kadrą meczową na wygrany 3:2 ligowy mecz z Napoli.

Jakub Kiwior (Spezia Calcio – Serie A) – 90 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z Torino.

Karol Linetty (Torino FC – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 2:1 ze Spezią.

Krzysztof Piątek (ACF Fiorentina – Serie A) – wszedł na boisko w 59. minucie bezbramkowo zremisowanego ligowego meczu z Salernitaną.

Mateusz Praszelik (Hellas Verona FC – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego drużyna zremisowała w lidze 1:1 z Sampdorią.

Arkadiusz Reca (Spezia Calcio – Serie A) – poza kadrą meczowa na przegrany 1:2 ligowy mecz z Torino.

Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909 – Serie A) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Udinese.

Kacper Urbański (Bologna FC 1909 – Serie A) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z Udinese.

Sebastian Walukiewicz (Cagliari Calcio – Serie A) – wszedł na boisko w 82. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z Genoą.

Nicola Zalewski (AS Roma – Serie A) – 78 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Interem.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – wszedł na boisko w 68. minucie przegranego 2:3 ligowego meczu z Empoli.

Szymon Żurkowski (Empoli FC – Serie A) – 90 minut w wygranym 3:2 ligowym meczu z Napoli.

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (B68 Toftir – Ekstraklasa) – 75 minut w przegranym 0:5 ligowym meczu z KÍ.

Michał Przybylski (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Skála ÍF.

Dawid Nowicki (B71 Sandoy – druga liga) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z rezerwami HB.

Udostępnij
Bartłomiej Wrzesiński

Ta strona używa plików cookies.