Polska Piłka

Lotto Ekstraklasa: Zwycięstwo Wisły w Płocku

W inauguracyjnym spotkaniu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy, Wisła Płock uległa u siebie z imienniczce z Krakowa (1:2).

“Biała Gwiazda” stoi nad przepaścią i wielu wieszczy, iż zespół z dawnej stolicy Polski nie dokończy rozgrywek, bowiem obecne długi wynoszą bagatela 40 mln złotych. – Przygotowania do tych dwóch ostatnich spotkań traktujemy jako bardzo istotne. Nie da się jednak pominąć tematu związanego z klubem, który pojawia się praktycznie co chwilę w mediach, wśród kibiców, ale i pośród nas. Z pewnością mówienie o tym, że zespół może być relegowany nie ułatwia pracy – mówił Maciej Stolarczyk.

Kibu Vicuna dokonał jednej zmiany w składzie w porównaniu do ostatniego starcia. Na lewej defensywie w miejsce Marcina Warcholaka pojawił się Patryk Stępiński. Natomiast do kadry meczowej po urazach wrócili Adam Łukowski oraz Adam Dźwigała. Szczególnie ten ostatni musi udowodnić, że niedawne powołanie do kadry narodowej nie było na wyrost.

Goście nie mogli wymarzyć sobie lepszego początku meczu. Od pierwszych minut ekipa Macieja Stolarczyka zdominowała przeciwnika i już w 12. minucie wyszli na prowadzenie. Zdenek Ondrasek został faulowany w “szesnastce” i Jarosław Przybył podyktował rzut karny. Do “jedenastki” podszedł sam poszkodowany i zdobył swoją dziesiątą bramkę w tym sezonie.  W samej końcówce gospodarze mieli okazję, by wyrównać, lecz piłka po uderzeniu przez Dominika Furmana wylądowała na poprzeczce.

Druga połowa rozpoczęła się lepiej dla płocczan. W 48. minucie piłkę stracił Vullnet Basha, przejął ją Dominik Furman, który uruchomił Nico Varelę, a ten asystował przy trafieniu Giorgi Merebaszwiliego. Niecały kwadrans później po fatalnym błędzie Igora Łasickiego do futbolówki dopadł Zdenek Ondrasek i drugi raz tego wieczoru pokonał Thomasa Dahne.