Polska Piłka

Lotto Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok kończy rok remisem

W piątkowym spotkaniu w ramach 20. kolejki Lotto Ekstraklasy, Piast Gliwice zremisował u siebie z Jagiellonią Białystok (1:1). Bramkę dla gospodarzy zdobył Tom Hateley, z kolei dla gości trafił Karol Świderski.

– Trzeba jednak uczciwie powiedzieć, że teraz poprzeczka będzie zawieszona najwyżej. Piast u siebie praktycznie nie traci punktów. Jedyną porażkę zanotował z Legią, gdy nie grał wcale źle, a przez ponad 45 minut musiał sobie radzić w osłabieni – mówił przed meczem Ireneusz Mamrot.

W 16. minucie znakomicie z rzutu wolnego przymierzył Tom Hateley, który nie dał najmniejszych szans Grzegorzowi Sandomierskiemu. W 23. minucie goście wyrównali za sprawą bramki Karola Świderskiego. Z lewej strony strony boiska Guilherme zacentrował do Świderskiego, który najpierw nieczysto trafił w piłkę, ale po poprawce wepchnął futbolówkę do siatki. W drugiej części spotkania emocji było nieco mniej, najdogodniejsze okazje stworzyły popularne “Piastunki”, lecz dwukrotnie piłka odbiła się od poprzeczki.