Polecane

Liga Mistrzów: Wielka sensacja w Madrycie! Sheriff Tiraspol ogrywa Królewskich!

Dziś na Estadio Santiago Bernabeu Real Madryt podejmował beniaminka tych rozgrywek – Sheriffa Tiraspol. Spotkanie to zakończyło się sensacyjnym zwycięstwem gości 2:1! Na listę strzelców wpisali się Karim Benzema, Jasur Jakhshibaev i Sebastien Thill. Ekipa Yuriy’ego Vernyduba była dziś do bólu skuteczna, wykorzystali swoje wszystkie szanse, podczas gdy Real bił głową w mur.

Pojedynek Dawida z Goliatem – taką zapowiedź zyskało to spotkanie, które rozpoczęło się o 21.00 w Madrycie. Sheriff po zwycięstwie nad Szachtarem miał chrapkę na więcej, ale dobrze wiedział, że rywal jest o kilka półek lepszy. Dobrą okazję na pierwszego gola miał Vinicius, lecz zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Wskutek czego brazylijczyk został zablokowany przez stoperów rywali. Królewscy z biegiem czasu wrzucali wyższy bieg, lecz goście dobrze trzymali odległości miedzy formacjami, co uniemożliwiło Realowi wypracowanie sobie klarownej okazji do strzału. Sheriff szukał swoich szans na skrzydłach, a szczególnie tam, gdzie bronił Gutierrez. W ofensywie potafi dać dużo, lecz z tyłu zdarzają mu się wpadki. Niedługo później Benzema stanął przed kapitalną szansą na pierwszego gola w Lidze Mistrzów, ale golkiper rywali znakomicie wybronił jego uderzenie z rzutu wolnego.

Wielu spodziewało się, że Real zdominuje grę, zepchnie zespół z Mołdawii do defensywy. Nie przewidzieli jednak tego, że momentami będą potrafili się odgryźć, skonstruować jedną, dwie składne akcje. Tak też stało się w 25. minucie, kiedy to obrona Ancelottiego całkowicie zaspała! Cristiano otrzymał doskonałe podanie na wolną przestrzeń, a następnie dośrodkował futbolówkę wprost na głowę Jasura Jakhshibaeva. Napastnik pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce nie dając szans Courtois. Zarówno Nacho, Alaba jak i Militao byli spóźnieni.

Sheriff broniło się dość głęboko. Szczególnie na ataki Królewskich musieli uważać po objęciu prowadzenia. Real za wszelką cenę dążył do tego, by wyrównać jeszcze przed przerwą. Swoich szans upatrywali w próbach Karima Benzemy, który nakręcał grę gospodarzy. Tymczasem po fatalnym błędzie Courtois mogło być już 0:2! Bramkarz wybił piłkę wprost pod nogi rywala, jednak ten uderzył minimalnie obok słupka. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron Real włączył wyższy bieg, by jak najszybciej wyrównać stan meczu. Zadanie nie było łatwe pomimo wielu licznych sytuacji wypracowywanych przez Królewskich. Doskonałą okazję miał Hazard, lecz Athanasiadis znów dał popis swoich umiejętności między słupkami. Sheriff broniło się dobrze i umiejętnie, na pozór chaotycznie, ale konsekwentnie odcinali od podań kluczowych piłkarzy Realu. Niedługo później miała miejsce sytuacja, w której w przeciągu kilku chwil sędzia musiał posłużyć się VAR-em po dwóch rajdach Viniciusa w polu karnym. W pierwszym przypadku Vissel nie zdecydował się na przyznanie jedenastki, z uwagi, że kontakt był zupełnie przypakdowy. Za drugim razem zaś po obejrzeniu powtórki nie miał wątpliwości. Piłkę do siatki z 11. metrów posłał Benzema i tym samym wyrównał stan meczu.

Tuż po wyrównaniu Ancelotti zdecydował się na dość niekonwencjonalną zmianę. Za jednym zamachem wpuścił aż czterech piłkarzy, a finalnie na placu gry znajdowało się trzech napastników! Było to widoczne wtedy, gdy wielu chciało akcje wykańczać, a nie wielu było by je kreować. W dalszej części meczu goście sensacyjnie objęli prowadzenie! W 90. minucie petardę na bramkę Courtois posłał Sebastien Thill. Gospodarze nie zdołali już wyrównać.