Polecane

Liga Europy: Porażka Napoli, pewne wygrane Lyonu i Olympiakosu

Dzisiaj odbyła się druga kolejka meczów Ligi Europy. Poza sensacyjnym zwycięstwem Legii Warszawa nad Leicester, w spotkaniach zaczynających się o 18:45 działo się sporo.

Napoli niespodziewanie przegrało ze Spartakiem Moskwa 2:3, a Piotr Zieliński zaliczył 45 minut. Taki wynik oznacza, że sytuacja w grupie C jest arcyciekawa. Z sześcioma punktami prowadzi Legia, mając trzy oczka więcej niż drugi Spartak i pięć więcej niż Napoli i Leicester.

W grupie D Olympiakos Pireus wygrał aż 3:0 z Fenerbahce. Michał Karbownik całe 90 minut przesiedział na ławce rezerwowych. W innym pojedynku grupy D Royal Antwerp FC w dramatycznych okolicznościach przegrał z Eintrachtem Frankfurt 0:1.

Grupa A nie przyniosła niespodzianek. Lyon rozbił duńskie Brøndby 3:0, a Sparta Praga skromnie, jednobramkowo ograła Rangersów. Francuski zespół pewnie zmierza po awans z pierwszego miejsca, o drugie powalczą najpewniej Sparta z Brøndby.

Mocna, złożona z trzech poważnych klubów i jednego “underdoga” grupa B również prezentuje się interesująco. PSV dzisiaj rozgromiło Sturm Graz 4:1 i prowadzi w tabeli, ale mając tyle samo punktów co Real Sociedad, który zremisował z Monaco 1:1.