Vitesse Arnhem pokonało AZ Alkmaar 3:1 w meczu inaugurującym 27. kolejkę holenderskiej Eredivsie. Dzięki tej wygranej piłkarze trenera Bosza awansowali na piątą pozycję w tabeli i do podium tracą już tylko cztery punkty.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia z obydwu stron. Już w 7. minucie meczu prowadzenie dał im Traore. Reprezentant Burkina Faso był w tym spotkaniu jedną z najjaśniejszych postaci w barwach gospodarzy. Alkmaar wyrównał już minutę później. Wynik 1:1 ustanowił Berghuis. I to goście przeważali do końca pierwszej części gry, ale wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie to gospodarze dominowali na boisku i faworyzowani gracze przyjezdnych nie potrafili poradzić sobie ze świetną drużyną Vitesse. Brakowało tylko trochę skuteczności. Do przełamania do szło dopiero w 79. minucie meczu, gdy gola dającego prowadzenie 2:1 strzelił z rzutu karnego Vejinović. Całości dopełnił w doliczonym czasie gry Gruzin Qazaishvili.

13.03.2015, godz. 20.00, Eredivisie, 27. kolejka: Vitesse Arnhem – AZ Alkmaar 3:1(1:1)