Zdobywca Pucharu Polski Zawisza Bydgoszcz przegrał na własnym terenie w meczu rewanżowym II rundy el. LE 2014/15 z belgijskim Zulte Waregem 1:3 i pożegnał się z walką o fazę grupową Ligi Europejskiej. Pierwsze spotkanie w Belgii również wygrała drużyna Zulte. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 co dawało jeszcze nadzieję Bydgoszczanom na awans. Niestety swojej szansy zespół Jorge Paixao nie wykorzystał. Rewanż rozpoczął się fatalnie dla Polskiego zespołu. Już w 1 minucie Zawisza przegrywał 0:1 za sprawą Pleta. Kolejne 2 gole dla Zulte Waregem w drugiej połowie dołożyli Aneke i Skulason. Jedyną bramkę w tym spotkaniu dla Zawiszy strzelił Piotr Petasz.

Zulte Waregem w kolejnej rundzie zmierzy się z białoruskim Shakhtyor Solihorsk.

Zawisza Bydgoszcz – Zulte Waregem (1:3) – 24 lipca 2014 (20:00)
1′ G.Plet (0:1)
48′ Ch.Aneke (0:2)
52′ P.Petasz (1:2)
76′ O.Skulason (1:3)