Polecane

Ekstraklasa: Piast Gliwice walczy o europejskie puchary, Flavio Paixao show

W sobotę byliśmy świadkami kolejnych meczów PKO BP Ekstraklasy. To już 30. kolejka naszej rodzimej ligi.

W sobotnie popołudnie po dosyć przeciętnym spotkaniu Piast Gliwice wygrał arcyważne spotkanie z Jagiellonią Białystok 2:1. Bramki dla Gliwiczan zdobywali Jakub Holubek i Jakub Czerwiński. Trafienie honorowe dla gości zliczył za to Bartosz Bida. Właśnie po tym golu sędzia potrzebował aż.. siedmiu minut by z pomocą VARu ostatecznie uznać bramkę Polaka. Pomimo dwunastu doliczonych minut rezultat nie uległ zmianie. Dzięki temu zwycięstwu “Piastunki” nadal liczą się w walce o europejskie puchary.

Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok 2:1

W ostatnim sobotnim spotkaniu Lechia Gdańsk podejmowała na Polsat Plus Arenie Wartę Poznań. Pomimo ewidentnej poprawy gry piłkarzy z Wielkopolski to nadal gospodarze byli faworytami spotkania i udowodnili swoją jakość. Do ekskluzywnego grona “Klubu 100” dołączył Flavio Paixao. Portugalczyk w rywalizacji z Wartą strzelił swoją 99. i 100. bramkę w PKO BP Ekstraklasie. Podopieczni trenera Kaczmarka tym samym notują trzecią wygraną z rzędu.

Lechia Gdańsk – Warta Poznań 2:0