Ligi zagraniczne

Bundesliga: Podział punktów w Stuttgarcie na początku kolejki

Na inaugurację piątej kolejki Bundesligi VfB Stuttagrt podejmował na własnym stadionie ekipę z Koloni. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Gospodarze piorunująco rozpoczęli mecz strzelając gola już w pierwszej minucie! Kapitalną akcję stworzyli sobie podopieczni Pellegrino Matarazzo, podanie od Sasy Kalajdzica wykorzystał Orel Mangala. Pomocnik pewnym uderzeniem posłał piłkę w okienko. Do wyrównania goście doprowadzili w 23. minucie za sprawą rzutu karnego. Stały fragment na gola zamienił Sebastian Andersson.

Kolonia przez całe spotkanie sprawiała wrażenie lepszych, dużo pewniej prezentowali się w ofensywie, a zwłaszcza w drugiej połowie. Ograniczyli wtedy możliwość strzałów Stuttgatowi do minimum, ale sami też nie potrafili pokonać Gregora Kobela. Do ostatniego gwizdka sędziego wynik nie uległ zmianie.