W niedzielne przedpołudnie na boisko wyszli zawodnicy Realu Madryt, którzy w nowym roku nie prezentują się najlepiej. Jednak dziś w ramach 19. Kolejki podejmowali 15. zespół Primera Division CF Getafe.

Po pierwszej połowie mieliśmy bezbramkowy remis i to gospodarze z Getafe pokazali ciekawszy futbol. „Królewscy” jedynie w 45. Minucie mieli doskonałą sytuację, lecz strzał Toniego Kroosa zatrzymał się na poprzeczce.

Po zmianie stron Real Madryt raz po raz atakował bramkę gospodarzy. W 63. minucie indywidualną akcją popisał się francuski snajper Karim Benzemy, który wyłożył futbolówkę Cristiano Ronaldo, a ten otworzył wynik spotkania.

Kilka minut później James Rodriguez z lewej strony boiska idealnie dośrodkował w pole karne, a tam Walijczyk Gareth Bale podwyższył wynik na 2:0. W 79. minucie gry po raz kolejny James Rodriquez zanotował asystę, tym razem podał do Cristiano Ronaldo, który strzałem głową pokonał golkipera. Dla Portugalczyka jest to już 28 trafienie w sezonie w siedemnastu występach.

Zatem liderem La Liga pozostaje Real Madryt, który ma już cztery oczka przewagi nad FC Barceloną. Natomiast Getafe od dziewięciu kolejek nie może odnieść zwycięstw w lidze.

CF Getafe – Real Madryt 0:3 (0:0)
Ronaldo 63’, 79’, Bale 67’

Getafe: Codina – Juan Valera, Velazquez, Naldo, Alexis, Roberto Lago – Pedro Leon (Yoda), Sammir (Alex Filip), Juan Rodriguez, Pablo Sarabia (Hinestrozia) – Alvaro Vazquez

Real: Casillas – Daniel Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo (Nacho)– Isco (Khedira), Kroos (Illarramendi), Rodriguez – Bale, Benzema, Cristiano Ronaldo

Sędzia: Pedro Perez