W drugim niedzielnym meczu T-Mobile Ekstraklasy Górnik Łęczna sensacyjnie pokonał Legię Warszawa 3:1. Gospodarze wszystkie bramki zdobyli jeszcze w pierwszej połowie.

Pierwsza bramka spotkania padła w 9. minucie. Michał Kucharczyk stracił piłkę na rzecz Łukasza Mierzejewskiego, ten prostopadle zagrał do wychodzącego na czystą pozycję Fedora Cernycha, a najlepszy strzelec Górnika pokonał Dusana Kuciaka.
Legioniści próbowali atakować, ale byli bezradni wobec dobrze spisującej się defensywy gospodarzy. Często narażali się także na kontry ze strony rywali. W 26. minucie po jednej z nich Patrik Mraz w dziecinny sposób ograł Inakiego Astiza i podwyższył prowadzenie Górnika.
To nie był koniec strzelaniny w Łęcznej. W końcówce pierwszej połowy gospodarze zadali kolejny cios. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył niezawodny Cernych. Do przerwy Górnik sensacyjnie prowadził z Legią 3:0.

W przerwie meczu trener Henning Berg wprowadził na boisko Tomasza Jodłowca i Orlando Sa. Od początku drugiej odsłony legioniści rzucili się do ataków. Blisko szczęścia byli Łukasz Broź i Marek Saganowski, ale pewnie w bramce gospodarzy spisywał się Sergiusz Prusak.
Piłkarze z Warszawy wciąż próbowali atakować, ale wraz z upływem czasu coraz bardziej wyglądali na pogodzonych z porażką.
W 83. minucie mogli zdobyć premierową bramkę, ale po strzale Ondreja Dudy piłka odbiła się od poprzeczki.
W odpowiedzi okazję na dobicie Legii miał Shpetim Hasani, który nie wykorzystał jednak błędu Kuciaka.
Po chwili zrewanżował się za to Duda. Młody Słowak otrzymał w polu karnym piłkę od Orlando Sa i tym razem już się nie pomylił.
W doliczonym czasie gry legioniści mogli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, ale po strzale głową Marka Saganowskiego gospodarzy znów uratowała poprzeczka.
Więcej goli już w Łęcznej nie padło. Mistrz Polski w kiepskim stylu zakończył rok.

Górnik Łęczna – Legia Warszawa 3:1 (3:0)
 1:0 – 9′ – Fedor Cernych
 2:0 – 26′ – Patrik Mraz
 3:0 – 42′ – Fedor Cernych
 3:1 – 85′ – Ondrej Duda