SerieA: Cagliari Calcio zwycięża i ucieka spod kreski

W premierowym spotkaniu 20. kolejki włoskiej Serie A Cagliari Calcio pokonało Sassuolo 2:1. Goście kończyli mecz w dziesięciu, Chorwat w debiucie strzela gola na wagę zwycięstwa.

W 20. minucie wynik otworzył obrońca gospodarzy Luca Rossettini (druga bramka w sezonie). Niecały kwadrans przed końcem wyrównał obrońca Francesco Acerbi (trzecia bramka w sezonie). Trzy minuty później Duje Cop ustala wynik spotkania na 2:1. Dla 24-letniego Chorwackiego napastnika wypożyczonego dwa tygodnie temu z Dynama Zagrzeb jest to debiut-marzenie.

Dla Rossoblu było to trzecie z rzędu spotkanie bez porażki i dzięki temu wynikowi wydostali się ze strefy spadkowej. Z kolei piłkarze Sassuolo przerwali passę czterech spotkań bez porażki.

W rundzie jesiennej padł remis 1:1 po bramkach Simone Zaza i Marco Sau

24.01.2015, godz. 18:00 Cagliari Calcio – US Sassuolo (1:0)
1:0 – 20′ Luca Rossettini (asysta: Joao Pedro)
1:1 – 76′ Francesco Acerbi
2:1 – 79′ Duje Cop (asysta: Daniele Dessena)

Marco Capuano, Luca Rossettini, Joao Pedro, Albin Ekdal – Francesco Acerbi, Simone Zaza, Floro Flores

88′ – Francesco Acerbi (za drugą żółtą)

sędziował Gianluca Rocchi

Cagliari: Zeljko Brkic – Alejandro Gonzalez, Danilo Avelar, Lorenzo Crisetig, Luca Rossettini, Marco Capuano, Daniele Dessena, Godfred Donsah (75′ Marco Sau), Samuele Longo (62′ Duje Cop), Joao Pedro (68′ Diego Farias), Albin Ekdal

Sassuolo: Andrea Consigli- Marcello Gazzola, Sime Vrsaljko, Francesco Magnanelli (85′ Leonardo Pavoletti), Paolo Cannavaro, Francesco Acerbi, Matteo Brighi (69′ Sergio Floccari), Simone Missiroli, Simone Zaza, Domenico Berardi, Nicola Sansone (62′ Floro Flores)