Aktualności

Premier League: Sheffield United poznało smak wygranej

Wielka chwila na Bramall Lane. Sheffield United czekało długich osiemnaście kolejek, aby odnieść pierwsze ligowe zwycięstwo w sezonie 2020/2021. “The Blades” okazali się lepsi od Newcastle United, wygrywając 1:0.

Pomimo tego, że w pierwszej połowie nie padły żadne bramki, emocji nie zabrakło. Na tle gości zespół Sheffield United prezentował się bardzo przyzwoicie, co pozwoliło uwierzyć, że wtorkowy pojedynek może przynieść ostatniej drużynie w ligowej tabeli pierwsze, upragnione zwycięstwo w bieżącym sezonie. Piłkarzy Chrisa Wildera postanowił wesprzeć występujący po drugiej stronie barykady Ryan Fraser, który kilka chwil przez gwizdkiem sędziego zapraszającym obie ekipy na przerwę, w krótkim odstępie czasu ujrzał dwie żółte kartki. Lepszych okoliczności na przełamanie katastrofalnej serii nie mogli sobie wyobrazić.

Nie był to jedyny prezent, jakim zostali obdarzeni piłkarze z Barmall Lane. W 71. minucie jeden z graczy Newcastle United zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym. Początkowo sędzia Andy Madley nakazał grać dalej, lecz po wideoweryfikacji wskazał na jedenasty metr. Karl Darlow nie dał rady zatrzymać piłki uderzonej przez Billy’ego Sharp’a, a ta trafia w lewy dolny róg bramki. Jednobramkowe prowadzenie, a w efekcie i upragnione zwycięstwo, mogło zostać zaprzepaszczone w niezwykle kuriozalnych okolicznościach w piątej minucie doliczonego czasu gry. Po ogromnym zamieszaniu mającym miejsce tuż przed bramką strzeżoną przez Ramsdale’a, piłki o mały włos do własnej bramki nie skierował Bogale. Futbolówka ostatecznie minimalnie przeszła obok słupka, co ostatecznie pozwoliło cieszyć się gospodarzom z pierwszego triumfu w ligowej kampanii.