W meczu 11. kolejki angielskiej Barclays Premier League Swansea City pokonała u siebie Arsenal 2:1. Między słupkami obydwu bramek stali Polacy: Łukasz Fabiański w ekipie gospodarzy i Wojciech Szczęsny w barwach Arsenalu.

Dla golkipera Swansea był to mecz szczególny, bowiem pierwszy raz od odejścia z Arsenalu latem tego roku wystąpił przeciwko swojemu byłemu klubowi.
Pogoda nie rozpieszczała zawodników. Mecz toczył się w rzęsistej ulewie. Do warunków atmosferycznych dostosowali się niestety piłkarze obydwu drużyn. Z boiska od początku wiało nudą. Gra była ostra, toczyła się głównie w środku pola, brakowało natomiast sytuacji bramkowych.
W 39. minucie groźną okazję mieli gracze Swansea. Uderzał Marvin Emnes, ale Wojciech Szczęsny był czujny i nie dał się pokonać.
W końcówce pierwszej odsłony obudzili się “Kanonierzy”. Znakomitą okazję miał Danny Welbeck, ale świetną interwencją popisał się Łukasz Fabiański. Do przerwy w starciu Swansea z Arsenalem bez goli.

Drugą połowę podopieczni Arsene’a Wengera zaczęli równie mocno, jak skończyli pierwszą. W 48. minucie mocny strzał Alexa Oxlade-Chamberlaina obronił Fabiański.
Ataki Arsenalu przyniosły wreszcie efekt w 63. minucie. Akcję Danny’ego Welbecka wykończył niezawodny Alexis Sanchez.
Stracona bramka pobudziła gospodarzy. Na kwadrans przed końcem meczu po faulu Kierana Gibbsa bramkę, bezpośrednio z rzutu wolnego, zdobył Gylfi Sigurdsson.
“Łabędzie” poszły za ciosem i już trzy minuty później ich zapędy zostały nagrodzone. Swansea na prowadzenie wyprowadził Bafetimbi Gomis, który na boisku pojawił się chwilę wcześniej.
W końcowych fragmentach spotkania Arsenal próbował przejąć inicjatywę, ale na zdobycie wyrównującego gola zabrakło już czasu i trzy punkty zostały w Swansea.

Swansea City – Arsenal FC 2:1 (0:0)
 0:1 – 63′ – Alexis Sanchez
 1:1 – 75′ – Gylfi Sigurdsson
 2:1 – 78′ – Bafetimbi Gomis