W drugim niedzielnym meczu angielskiej Premier League Swansea City uległa na własnym stadionie londyńskiemu Tottenhamowi 1:2.

Spotkanie znakomicie rozpoczęli goście. Już w 4. minucie Tottenham na prowadzenie wyprowadził Harry Kane.
Od tego momentu “Koguty” skupiły się głównie na defensywie. Gospodarze atakowali, ale nie przynosiło to większych skutków. Do przerwy Swansea – Tottenham 0:1.

Tak samo jak pierwszą połowę zaczął Tottenham, początek drugiej należał do graczy Swansea. Wyrównującego gola strzelił w 48. minucie najlepszy strzelec Walijczyków Wilfried Bony.
Końcówka meczu ponownie należała jednak do przyjezdnych. W 89. minucie bramkę, jak się okazało, na wagę trzech punktów strzelił Cristian Eriksen.

Swansea City – Tottenham Hotspur FC 1:2 (0:1)
 0:1 – 4′ – Harry Kane
 1:1 – 48′ – Wilfried Bony
 1:2 – 89′ – Cristian Eriksen