W meczu 1/4 finału Pucharu Narodów Afryki Burkina Faso pokonała Tunezję 1:0. Jedynego gola w tym spotkaniu strzelił Dango Ouattara.

Obie drużyny w 1/8 finału toczyli wyrównane pojedynki. Burkina Faso dopiero po serii rzutów karnych pokonała Gabon, a Tunezja wygrała jedną bramką z Nigerią. Dzisiejszy mecz również nie miał zdecydowanego faworyta, minimalnym byli podopieczni Mondhera Kebaiera.

W pierwszym kwadransie mecz wyrównany i obie drużyny wzajemnie się badały. Później zaczynała się zarysowywać trochę przewaga Burkina Faso, która mogła zostać okraszona golem w 23. minucie. Cyrille Bayala łatwo przedostał się w szesnastkę, postawił na indywidualizm i uderzył z ostrego kąta, ale Bechir Ben Said zakrył bramkę i dobrze interweniował. Tunezyjczycy odpowiedzieli moment później. Z rzutu wolnego mocno strzelił Wahbi Khazri, futbolówka leciała jednak w środek bramki, więc Hevre Koffi spokojnie wypiąstkował ją nad poprzeczkę. W ostatnich piętnastu minutach mecz znowu się wyrównał i wydawało się, że do przerwy bramek nie zobaczymy. Burkińczycy w doliczonym czasie przeprowadzili jednak jeszcze jedną sytuację, która zakończyła się golem. Ibrahimi Blati Toure kapitalnym podaniem obsłużył Dango Ouattare, ten przedostał się w pole karne, nawinął dwóch obrońców i pewnym uderzeniem strzelił gola do szatni.

Już na początku drugiej połowy Burkina Faso mogła strzelić drugiego gola i być bardzo blisko półfinału. Bayala dostał kapitalne podanie i bez większych problemów wszedł w pole karne. Jedyną rzeczą, którą zrobił źle był strzał w środek bramki i dzięki temu Ben Said skutecznie interweniował. W kolejnych minutach meczu zdecydowaną przewagę miała Tunezja, lecz groźnie bramce Koffiego zagroziła tak naprawdę tylko uderzeniem z rzutu wolnego Aliego Maaloula, które jednak z trudem, ale ostatecznie golkiper odbił. Podopiecznych Kamou Malo kłopoty spotkały w końcówce spotkania, bo z boiska za uderzenie łokciem wyleciał strzelec gola, Ouattara. Podopieczni Mondhera Kebaiera nie wykorzystali jednak gry w przewadzę, przegrali 0:1 i swój udział w Pucharze Narodów Afryki zakończyli na fazie ćwierćfinałowej.

Burkina Faso wcale nie miała jakiejś ogromnej przewagi w dzisiejszym spotkaniu. Podopieczni Kamou Malo zagrali bardzo mądry mecz, pod koniec pierwszej połowy strzelili bramkę, a później bronili na tyle pewnie, że Tunezja nie miała jakichś klarownych sytuacji. Awans do półfinału już jest sukcesem, ale Burkińczyków nie można skreślać nawet w walce o końcowy triumf.