Ekstraklasa

Oficjalnie: Górnik Zabrze traci kolejnego gracza. Wyeliminowany do końca sezonu przez kontuzję

Szymon Czyż nie zagra już w tym sezonie w barwach Górnika Zabrze. Pomocnik nabawił się poważnej kontuzji w starciu z Cracovią.

Mecz z Cracovią był najprawdopodobniej  najgorszym meczem w wykonaniu zabrzan. Goście polegli aż 0:5 w starciu z niżej notowanym rywalem. Jakby tego było mało, już w pierwszej połowie plac gry opuścił Szymon Czyż. Po 25′ minutach starcia zastąpił do Lukass Podolski. Mistrz Świata z 2014 nie był jednak w stanie pomóc swoim kolegom.

Górnik Zabrze w sobotę poinformował o stanie zdrowia Szymona Czyża. Niestety, diagnoza jest zła.

– Podczas wczorajszego meczu z Cracovią Szymon Czyż doznał urazu kolana. Po głębszych badaniach zostało stwierdzone uszkodzenie więzadła krzyżowego. Szymona czeka teraz operacja i przerwa w grze. Dużo zdrowia Czyżu, wracaj szybko! – czytamy w mediach społecznościowych 14-krotnych mistrzów Polski.

Polak jest wypożyczony do Trójkolorowych do 30 czerwca 2024 roku, więc prawdopodobnie nie zobaczymy go już w koszulce zabrzańskiego klubu. Dla Górnika Zabrze rozegrał 26 spotkań, w których strzelił cztery gole.