Aktualności

Niesamowite sceny w Krakowie! Tak Wisła świętuje zdobycie Pucharu Polski (WIDEO)

Wisła Kraków 2 maja sprawiła niemałą niespodziankę i po pokonaniu po dogrywce Pogoni Szczecin sięgnęła po piąty w swojej historii Puchar Polski. Dziś od 14:00 trwa feta na krakowskim rynku, gdzie może znajdować się nawet 25 tysięcy fanów!

W czwartkowym finale na Stadionie Narodowym “Biała Gwiazda” mimo wszystko dość niespodziewanie wygrała po dogrywce 2:1 z Pogonią Szczecin, sięgając po pierwsze trofeum od 21 lat. Wisła przegrywała 0:1 i w ostatniej akcji meczu zdobyła bramkę na wagę dogrywki. Tam w 93. minucie bramkę na wagę Pucharu Polski zdobył Angel Rodado. Krótko po finale klub ogłosił, że oficjalna feta odbędzie się w piątek o 14:00 na krakowskim rynku.

Kibice spragnieni sukcesu przybywali na umówione miejsce już od południa. Radość potrwa pewnie do późnego wieczora. Nic dziwnego. To pierwszy wielki sukces Wisły Kraków od kilku lat. Po raz ostatni krakowski klub taki sukces celebrował w 2011 roku. Wówczas Wisła została po raz trzynasty w historii mistrzem Polski.