Aktualności

Marciniak winny odpadnięcia Bayernu? „Wszyscy byliśmy za niemieckim finałem. Wszyscy oprócz polskich sędziów!”

Bayern Monachium odpadł w półfinale Ligi Mistrzów z Realem Madryt przegrywając w decydującym meczu 1:2. “Bawarczycy” prowadzili, ale w ostatnich minutach stracili dwie bramki. W jednej z ostatnich akcji doszło do kontrowersji z udziałem polskich sędziów.

Zespół z Monachium był blisko awansu do finału Ligi Mistrzów. Końcówka meczu należała jednak do “Królewskich”. Joselu zdobył dwie bramki w odstępie trzech minut i przechylił szalę zwycięstwa na korzyść czternastokrotnych triumfatorów tych rozgrywek. Końcówka starcia na Estadio Santiago Bernabeu była niezwykle emocjonująca. Doszło w niej także do sporej kontrowersji, gdyż Szymon Marciniak wskazał na spalonego podczas akcji Bayernu, która zakończyła się golem.

Z dostarczonych powtórek trudno było wywnioskować, czy polski zespół sędziowski podjął słuszną decyzję. Tomasz Listkiewicz, który podniósł chorągiewkę przeprosił za to piłkarzy. To nie ugasiło jednak goryczy w Bayernie.

Katastrofalna decyzja sędziego liniowego i sędziego głównego. Ta decyzja to prawie jak zdrada – komentował Thomas Tuchel

Jeszcze dobitniej wypowiedział się Max Eberl, dyrektor generalny pionu sportowego Bayernu.

– Wszyscy byliśmy za niemieckim finałem. Wszyscy oprócz polskich sędziów! Przyznał się do błędu i przeprosił, ale co mamy zrobić z jego przeprosinami? – powiedział 50-latek .

źródło: transfery.info