Polska Piłka

Lotto Ekstraklasa: Skromne zwycięstwo Lechii Gdańsk

W drugim sobotnim spotkaniu 26. serii gier Lotto Ekstraklasy, Zagłębie Sosnowiec przegrało z Lechią Gdańsk (0:1).

Lider tabeli nie wygrał dwóch meczów z rzędu i ich przewaga nad Legią Warszawa stopniała do zaledwie dwóch “oczek”. Z kolei beniaminek jest czerwoną latarnią ligi z dorobkiem osiemnastu punktów. – Spójrzmy jakie są fakty. Jesteśmy w półfinale Totolotek Pucharu Polski, jesteśmy liderem LOTTO Ekstraklasy. Myślę, że jest 15 zespołów w lidze, które chciałoby się znaleźć w takim trudnym momencie – mówił Piotr Stokowiec.

Już w ósmej minucie Daniel Łukasik otworzył wynik bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego. W 23. minucie gości uratowała poprzeczka, w którą mocnym strzałem uderzył Piotr Polczak. Szczęście nie było po stronie gospodarzy, którzy w drugiej części spotkania po raz kolejny trafiła w poprzeczkę po strzale Mateusza Możdżenia.