Tego meczu po prostu nie da się streścić w jednym artykule. Tym meczem trzeba było żyć od pierwszej do ostatniej minuty. Zapraszam na obiektywną (tylko do drugiej bramki) relację ze spotkania Liverpool – AS Roma z perspektywy kibica gości.

22:38 AS Roma wywozi bardzo dobry wynik z Liverpoolu. Co z tego, że 80 minut grała antyfutbol i straciła pięć goli. Ważne, że strzeliła dwie ważne bramki na wyjeździe. Rewanż zapowiada się bardzo emocjonująco. Za czytanie relacji dziękuje Michał Kozłowski.

90+4′ Koniec spotkania!

90+2′ Schodzi z boiska kolejne silne ogniwo Liverpoolu, Roberto Firmino. W tym meczu raczej już nic się nie wydarzy.

88′ Federico Fazio ukarany żółtym kartonikiem.

87′ AS Roma wciąż w natarciu, co tam się najlepszego wyrabia?

85′ Mamy bramkę, Diego Perotti! Dwie bramki AS Romy na wyjeździe, to bardzo dobry prognostyk na rewanż, w porównaniu z tym jak dziś grali.

84′ RZUT KARNY DLA RZYMIAN! Czyżby wykrakane?

83′ Kolejny strzał Dzeko na bramkę Kariusa. Lewandowski miał 5 goli w 9 minut, czemu cała Roma nie miała by mieć tyle w parę minut więcej?

81′ Bramka dla Romy. 5:1. Edin Dzeko. Ale fajnie.

80′ Liverpool, który teraz bierze oddech i odpoczywa po pięciu strzelonych bramkach i tak jest lepszy od AS Romy. Jak to jest?

75‘ Teraz moment powagi. Z boiska schodzi Mohamed Salah, bohater dzisiejszego spotkania. W jego miejsce Danny Ings.

73‘ Uwaga, a teraz hit. Strzał AS Romy! W dodatku celny!

71′ Wow, Roma zbliżyła się do pola karnego rywala. Warte odnotowania.

68′ FIRMINO NA 5:0. Ja kończę, przyjdę tu po końcowym gwizdku.

67′ Z góry przepraszam, że ta relacja jest nieco jednostronna, ale jak pewnie zauważyliście do drugiej bramki starałem się być cierpliwy. Ale moja cierpliwość też ma granice.

64′ Chryste Panie, mogło być 5:0, prosty błąd Allisona naprawiony przez jednego z obrońców.

61′ Roberto Firmino na 4:0, co będę niepotrzebnie budował atmosferę.

60′ Ależ kocioł pod bramką Allisona, mogło być 4:0 dla gospodarzy, ale Brazylijczyk ratuje Romę.

59′ UWAGA, MAMY STRZAŁ NA BRAMKĘ LIVERPOOLU! Lekko, niecelnie i beznadziejnie, ale jednak.

58′ To nie na moje nerwy. Co do cholery Roma robi w półfinale, a Juan Jesus w wyjściowej jedenastce?

56′ POGROM NA ANFIELD! Asysta Salaha, bramka Mane, 3:0 dla Liverpoolu.

53′ Liverpool mógł wyjść ze świetną akcją, ale Mane był na spalonym.

51′ AS Roma pierwszy raz w dzisiejszym meczu wyszła z co najmniej niezłą akcją. W 51 minucie. A i tak nie oddała strzału.

48′ Arnold trafia w mur z rzutu wolnego. The Reds znowu zaczynają przejmować inicjatywę.

46′ Rozpoczynamy drugą połowę! Jedna zmiana w szeregach Romy, na murawę wchodzi Patrick Schick. Zastępuje on Cengiza Undera.

21:38 Bardzo przyjemnie się ogląda tak grający Liverpool. Natomiast AS Roma? Nie spodziewałem się, że przejmie inicjatywę, ale też nie spodziewałem się, że będzie tak zdominowana. Niemniej tylko przypomnę, że mecz w Barcelonie skończył się wynikiem 1:4. A jak się skończyło każdy wie.

45+2′ Koniec I połowy. Liverpool póki co prowadzi 2:0. Widzimy się za 15 minut.

45′ DWA DO ZEEEERA! MOMO SALAH PO RAZ DRUGI! Tym razem Egipcjanin sprytnie podciął piłkę nad Allisonem i tym samym strzelił drugą bramkę swojemu byłemu klubowi.

42′ Jako kibic AS Romy muszę przyznać z bólem serca, że klub ze stolicy dziś nie istnieje. Zmiażdżony pod każdym względem.

41′ Nie gra dzisiaj dobrego meczu Mane. Mnóstwo przegranych pojedynków i niecelnych strzałów. Wprawdzie strzelił bramkę, ale ze spalonego.

40′ Żółtą kartką ukarany Trent Alexander-Arnold.

38POPRZECZKA! Dejan Lovren mógł podnieść wynik na 2:0, brakło centymetrów.

36MOMO SALAH! ALEŻ BRAMKA EGIPCJANINA! Skrzydłowy The Reds idealnie przymierzył zza pola karnego w okienko bramki. Po drodze piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i wpadła do bramki.

35‘ Liverpool ostatnie minuty gra kosmos. Niesamowicie przejęli inicjatywę.

34′ GOOOOL… ale jednak mamy spalonego. Liverpool mógł prowadzić 1:0.

32′ Rewelacyjne przejęcie Fazio uniemożliwiające kontratak gospodarzy!

30′ SALAH! Kapitalnie broni Allison! Ależ nam się zrobiło spotkanie.

29′ Dwa potężne kiksy Mane w 60 sekund! Tylko teraz było jeszcze wyżej…

28′ MANEEEE! JAK ON TEGO NIE TRAFIŁ! Senegalczyk wyszedł na czystą pozycję i mając daleko za sobą obrońcę ewidentnie przestrzelił.

26′ Żółty kartkonik dla Juana Jesusa. Liverpool będzie mieć rzut wolny z dogodnej pozycji.

24′ Trochę chaotycznie zaczyna grać Liverpool, masa niecelnych podań.

21′ Jednak musi opuścić boisko Alex Oxlade-Chamberlain. W jego miejsce Wijnaldum.

19′ No i po pierwszych kilku, obiecujących minutach, mecz nam trochę siadł.

15′ Leży na murawie Alex Oxlade-Chamberlain, nie wygląda to za dobrze. Ale raczej będzie kontynuować grę.

13′ Spokojniejszy okres gry zarówno z jednej, jak i drugiej strony. Piszę o tym dlatego, że w takim meczu to rzadki widok.

9′ Prosty błąd Juana Jesusa i z kontrą wyszli The Reds.  Dośrodkowanie Robertsona jednak pozostawiało wiele do życzenia.

8′ Na razie Liverpool przejmuje inicjatywę, pierwsze minuty bardzo intensywne.

6′ Chwila przerwy w grze z powodu… chorągiewki dla sędziego bocznego. Tak, wszystko dopilnowane na ostatni guzik, a popsuła się chorągiewka.

5′ Bardzo dobra akcja Liverpoolu! Wypuszczony w uliczkę Roberto Firmino uderza jednak zbyt niecelnie.

3′ Liverpool odpowiada. Strzał Salaha jednak zbyt przewidywalny na Allisona.

2′ Pierwsza w miarę groźna akcja Romy, ale strzał Strootmana broni Karius.