Europejskie puchary

Liga Mistrzów: Atalanta w pogoni za wynikiem dzieli się punktami z Ajaxem

Sprawiedliwi wynik w Bergamo. Atalanta remisuje 2:2 odrabiając dwubramkowe prowadzenie Ajaxu Amsterdam po pierwszej połowie. Doppietta Duvána Zapaty.

Obie drużyny w odmiennych nastrojach. Atalanta po porażce w Serie A z Sampdorią 3:1 i to na własnych śmieciach. Ajax natomiast odniósł w weekend przekonywujące zwycięstwo, a zarazem dokonał historycznego wyniku w Eredivisie strzelając aż 13 bramek VVV-Venlo w delegacji. Drużyna z Amsterdamu zawitała na Stadio Atleti Azzurri d’Italia w Bergamo i postanowiła nie zwalniać tempa. Na pewno ze szczęściem, ale bardzo agresywnie i zdecydowanie pod bramką gospodarzy, co zaowocowało dwoma trafieniami do siatki Marco Sportiello. Pierwszy gol padł po rzucie karnym pewnie egzekwowanym przez Dusana Tadicia. Tagliafico dośrodkował z lewej strony boiska, a Robin Gosens chcąc przejąć futbolówkę podniósł za wysoko stopę, trafiając Traoré w klatkę piersiową, a sędzia wskazał bez zastanowienia na wapno. Osiem minut później było już 0:2. Lassina Traoré wykorzystał niskie dośrodkowanie Davida Neresa. Młody napastnik z Burkina Faso wcisnął piłkę z ostrego kąta do bramki Sportiello, który zachował się fatalnie w całej sytuacji.

Musiały paść ostre słowa w przerwie ze strony Gian Piero Gasperiniego, bowiem po godzinie gry Bergamczycy zdołali doprowadzić do remisu. Doppietta w wykonaniu Duvána Zapaty. Asysty Il Capitano Papu Gómeza oraz Mario Pašalicia. Rezultat końcowy nie uległ już zmianie i oba kluby mogą przypisać sobie po jednym punkcie do swojego dorobku po dwóch kolejkach tegorocznej Ligi Mistrzów.

27.10.2020, Grupa D Ligi Mistrzów 2020/2021, Stadio Atleti Azzurri d’Italia (Bergamo).

Atalanta Bergamo ?? – AFC Ajax Amsterdam ?? 2:2 (0:2)

30′ Dusan Tadić – rzut karny