Liga Europy

Liga Europy: Co za niespodzianka.. Bayer Leverkusen z kolejnym zwycięstwem. Wspaniała seria trwa [WIDEO]

Bayer Leverkusen wygrał w pierwszym półfinałowym spotkaniu Ligi Europy z AS Romą 2:0.

Obie drużyny w pierwszych minutach grały dosyć ostrożnie, ale pierwsze lody przełamał groźny strzał Romelu Lukaku prosto w poprzeczkę. Goście poczuli, że muszą ruszyć do ataku, zanim gospodarze w końcu zamienią jakąś okazję na gola. Fatalny błąd w obronie wykorzystał Grimaldo, który przejął futbolówkę i podał ją do Wirtza. Wonderkid otworzył wynik spotkania.

Giallorossi chcieli wyrównać stan meczu, jednak popisywali się niecelnością. Tak samo jak Jeremie Frimpong, który nie mógł znaleźć drogi do bramki.

Po przerwie geniuszem błysnął Robert Andrich. Huknął zza pola karnego i podwyższył wynik spotkania na 2:0. AS Roma miała swoje okazje w końcówce, ale setek nie wykorzystali Azmoun i Abraham. Bayer Leverkusen wywozi bardzo cenne zwycięstwo z Rzymu.