Polecane

La Liga: Mallorca ograła Athletic! Takefusa Kubo rzutem na taśmę uratował zwycięstwo w tej rywalizacji

W ostatnim spotkaniu 24. kolejki La Ligi Mallorca podejmowała u siebie  ekipę Athleticu. Spotkanie to zakończyło się wynikiem 3:2, a na listę strzelców wpisali się, Salva Sevilla, Angel i Takefusa Kubo. Z kolei dla gości trafiali Raul Garcia i Alex Berenguer.

Drugie zwycięstwo z rzędu zwycięstwo Majorki stało się faktem. Po serii kilku nieudanych meczy ekipa Luisa Garcii zaczęła wracać na właściwe tory. Na chwilę obecną znajdują się daleko od strefy spadkowej, jednak najmniejsza potyczka może spowodować niepokój w szeregach zespołu. Athletic zaś podobnie jak Valencia w niedzielę – porażką okupili rywalizację w Copa Del Rey. Baskowie do przerwy przegrywali 0:2, jednak w drugiej połowie zdołali odwrócić losy tego meczu – przynajmniej częściowo.

Pierwszego gola zdobył Salva Sevilla, który pewnie wykorzystał rzut karny. Wcześniej Pablo Maffeo wszedł z dużym impetem w pole karne, a Unai Nunez chcąc go powstrzymać dopuścił się faulu. Doświadczony piłkarz Majorki jakim był Salva nie dał szans Simonowi. Niedługo później po zamieszaniu w polu karnym i dobrej akcji Vedata Muriqiego piłkę do siatki posłał Angel. Trzeba przyznać jednak, że zrobił to w dość nieoczywisty, ale jakże efektowny sposób. Baskowie zdołali odrobić straty w drugiej połowie i to w dwie minuty! Najpierw po dobrej klepce Sergio Rico pokonał Raul Garcia, a później po rzucie rożnym gola zdobył Alex Berenguer. Decydujący cios zadali jednak gospodarze, a konkretnie Takefusa Kubo, który oddał co prawda niecelny strzał, ale jak to się czasem mówi – szczęściu trzeba pomóc! Piłka trafiła w słupek, a z ratunkiem przyszedł… Unai Simon, od którego ta futbolówka się dość niefortunnie odbiła i wpadła do siatki.