W meczu grupy J eliminacji do Mistrzostw Europy Grecja uległa Włochom 0:3. Wszystkie gole padły w pierwszej połowie spotkania.

Obie reprezentacje udanie rozpoczęły zmagania o udział w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy. Zarówno Włosi, jak i Grecy w dwóch pierwszych meczach nie ponieśli porażki. Liderem grupy J byli podopieczni Roberto Manciniego, którzy swoje oba wcześniejsze spotkania wygrali. Squadra Azzurra wydawała się być także faworytem sobotniego starcia w Atenach.

Od pierwszych minut przewaga Włochów nie podlegała dyskusji. Goście zepchnęli Greków do głębokiej defensywy i starali się grać atakiem pozycyjnym. Na efekty trzeba było czekać do 24. minuty. Andrea Belotti wycofał piłkę sprzed linii końcowej do Nicolò Barelli, a ten umieścił ją w siatce.
Podopieczni Roberto Manciniego poszli za ciosem i w krótkim odstępie czasu zdobyli kolejne dwie bramki. Najpierw Lorenzo Insigne wykorzystał podanie od Barelli i wykończył szybki kontratak włoskiego zespołu, a po chwili Leonardo Bonucci wyskoczył najwyżej do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego przez Emersona.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ znaczącej zmianie. Włosi co prawda nie atakowali już z takim rozmachem, ale w pełni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. Gospodarze wyglądali natomiast na kompletnie przybitych trzema szybkimi ciosami, jakie otrzymali w pierwszej odsłonie. W ten sposób wyglądała właściwie cała druga połowa, w której rezultat meczu nie uległ już zmianie. Włosi odnieśli trzecie zwycięstwo w eliminacjach i pewnie przewodzą stawce w grupie J. W pozostałych sobotnich meczach  tej grupy wygrywali gospodarze. Armenia pokonała Liechtenstein 3:0, z kolei Finlandia okazała się lepsza od Bośni i Hercegowiny, zwyciężając 2:0.

08.06.2019, eliminacje do Mistrzostw Europy 2020 – grupa J, Stadion Olimpijski w Atenach

Grecja – Włochy 0:3 (0:3)
Nicolò Barella 24′, Lorenzo Insigne 30′, Leonardo Bonucci 33′

Grecja: Vasilios Barkas – Dimitrios Siovas, Konstantinos Manolas, Sokratis Papastathopoulos – Andreas Samaris (Anastasios Bakasetas 77′), Zeca, Dimitrios Kourbelis (Manolis Siopis 46′), Konstantinos Fortounis, Konstantinos Stafylidis – Dimitrios Kolovos (Charalampos Mavrias 46′), Georgios Masouras.

Włochy: Salvatore Sirigu – Alessandro Florenzi, Leonardo Bonucci, Giorgio Chiellini, Emerson (Mattia De Sciglio 68′) – Marco Verratti (Lorenzo Pellegrini 81′), Jorginho, Nicolò Barella – Federico Chiesa, Lorenzo Insigne, Andrea Belotti (Federico Bernardeschi 84′).

Żółte kartki: Samaris, Masouras – Verratti

Sędzia: Anthony Taylor (Anglia)