Niemcy

Bundesliga: Pewne zwycięstwo Kolonii

W ostatnim sobotnim spotkaniu 1. FC Köln wygrał na swoim boisku 3:0 z Schalke 04 Gelsenkirchen. Bramki dla gospodarzy strzelili w pierwszej połowie Sebastiaan Bornauw i Jhon Córdoba, a po przerwie wynik spotkania ustalił Florian Kainz, po którego strzale futbolówkę do własnej bramki skierował bramkarz Schalke Alexander Nübel.

29 lutego 2020, 24. kolejka niemieckiej Bundesligi, Kolonia (RheinEnergieStadion)

1. FC Köln – FC Schalke 04 Gelsenkirchen 3:0 (2:0)

Sebastiaan Bornauw 9, Jhon Córdoba 39, Alexander Nübel 75 (bramka samobójcza)

Köln: Timo Horn – Kingsley Ehizibue, Toni Leistner, Sebastiaan Bornauw, Benno Schmitz – Florian Kainz (Jan Thielmann 85′), Ellyes Skhiri, Jonas Hector, Elvis Rexhbecaj, Ismail Jakobs (Dominick Drexler 76′) – Jhon Córdoba (Anthony Modeste 78′).

Schalke: Alexander Nübel – Jonjoe Kenny, Ozan Kabak (Jean-Clair Todibo 29′), Matija Nastasić, Bastian Oczipka – Weston McKennie, Nassim Boujellab (Ahmed Kutucu 74′), Amine Harit, Alessandro Schöpf – Michael Gregoritsch (Guido Burgstaller 59′), Benito Raman.

Żółte kartki: Córdoba – Schöpf, Burgstaller.

Sędzia: Manuel Gräfe.