FC Barcelona mimo wczesnej pory rozgrywanego meczu nie dała szans zespołowi Getafe FC strzelając sześć bramek i tracąc tylko jedną. “Duma Katalonii” w eksperymentalnym składzie wygrała 6-1 (2-0).

Każdą z sześciu bramek strzelił inny piłkarz. Nawet Leo Messi zaliczył “tylko jedną” bramkę. Już w 6′ minucie bramkę dla gospodarzy zdobył Alexis Sanchez. Drugą bramkę w 13′ minucie strzelił Leo Messi, a po 45′ minutach było 2-0. Po przerwie obrazy gry nie uległ zmianie, “Duma Katalonii” dominowała, a autorami kolejnych bramek byli kolejno: David Villa (58′), Cristian Tello (79′), Andres Iniesta (90′) i Gerard Pique (93′). Honorowego gola dla Getafe strzelił Alvaro Vazquez w 83′ minucie spotkania.

Katalończycy mają w tym momencie dwanaście punktów przewagi nad Atlético Madryt i szesnaście nad Realem.

FC Barcelona 6:1 Getafe CF