Wicelider Ekstraklasy w ćwierćfinale Pucharu Polski. Jagiellonia nie dała szans Warcie

Jagiellonia Biąlystok w wieczornym spotkaniu w Pucharze Polski pewnie pokonała 2:0 Wartę Poznań na swoim stadionie.

100 spotkanie w barwach Jagiellonii zagrał najlepszy egzekutor rzutów wolnych w tym sezonie Ekstraklasy – Bartłomiej Wdowik.

Pierwsza połowa odznaczyła się brakiem celnego strzału po obu stronach. Inicjatywę w budowaniu akcji miała Warta Poznań, która przeprowadzała groźne ataki lewym skrzydłem, gdzie słabe zawody rozgrywał Dusan Stojinovic. Słoweniec był zamieszany w sporną sytuację w swoim polu karnym, kiedy na murawę padł Filip Borowski. W pierwszym momencie Paweł Raczkowski podyktował rzut karny dla gości. Po analizie VAR akcji z 12. minuty spotkania odwołał jednak swoją pierwotną decyzję.

W drugą część spotkania lepiej weszła drużyna z Białegostoku. W 62. minucie spotkania groźny strzał Jose Naranjo na rzut rożny sparował Jędrzej Grobelny. Bramkarz Warty nie miał jednak szans na obronę strzału głową Jesusa Imaza, który wyprowadził wicelidera Ekstraklasy na prowadzenie.

Dawid Szulczek przeprowadził ofensywne zmiany w celu doprowadzenia do wyrównania stanu meczu. Rezerwowi nie wytworzyli jednak 100% sytuacji dla zespołu z Wielkopolski. Warta musiała się otworzyć, a to wykorzystał ich rywal. w 75. minucie spotkania wchodzący z ławki Pululu wyłożył piłkę Nene, a ten podwyższył prowadzenie dla “Jagi” ustalając wynik spotkania.

05.12.2023, 1/8 finału Pucharu Polski, Stadion Miejski (Białystok)

Jagiellonia Białystok – Warta Poznań 2:0 (0:0)

Bramki: 63. Imaz, 75. Nene (Pululu)

Jagiellonia Białystok: Abramowicz  –  Wdowik, Skrzypczak, Dieguez Grande, Stojinovic (90+1 Olszewski)  –  Lewicki (73. Pululu), Nene (85. Sacek), Romanczuk (C), Marczuk (85. Kupisz)  –  Naranjo, Imaz

Warta Poznań: Grobelny  –  Pleśnierowicz, Borowski, Tiru  –  Szymonowicz, Luis (59. Żurawski), Maenpaa, Kiełb (C) (64. Matuszewski)  –  Prikryl ( 59. Bartkowski), Vizinger (73. Eppel), Savic (64. Szmyt)

Żółte kartki: 28. Dienguez Grande (Jagiellonia Białystok), 54. Naranjo ( Jagiellonia Białystok), 78. Szymonowicz (Warta Poznań), 90+3 Szmyt (Warta Poznań)

Sędzia główny: Paweł Raczkowski