VfB Stuttgart górą w Pucharze Niemiec. BVB za burtą rozgrywek

welt.de

VfB Stuttgart pokonał u siebie Borussię Dortmund 2:0 i awansował do ćwierćfinału krajowego pucharu.

W hicie 1/8 finału Pucharu Niemiec spotkały się rewelacja Bundesligi w tym sezonie  – VfB Stuttgart i wicemistrz z poprzedniego sezonu – Borussia Dortmund. Dla obu zespołów wygrana w tej fazie rozgrywek mogła oznaczać drogę wprost do wielkiego finału, ponieważ w ćwierćfinale zobaczymy aż cztery zespoły z 2. Bundesligi oraz sensację rozgrywek, zespół Saarsbrucken który wyeliminował wielki Bayern Monachium na wcześniejszym etapie pucharu.

W pierwszej połowie inicjatywę posiadał zespół gospodarzy. Borussia Dortmund miała duże problemy z wyprowadzeniem piłki przy bardzo wysokim pressingu drużyny z Stuttgartu. Podopieczni Sebastiana Hoenessa nie znaleźli, jednak drogi do siatki przeciwnika. Z powodu kontuzji przedwcześnie boisko musiał opuścić 19-letni napastnik BVB Youssoufa Moukoko.

W drugą połowę spotkania gospodarze weszli ze zdwojoną siłą. W ciągu pierwszych minut drugiej części spotkania Gregor Kobel miał ręce pełne roboty broniąc dwa strzały na własną bramkę. W 55. minucie bramkarz musiał skapitulować po uderzeniu Serhou Guirassy. Dwie minuty poźniej Gwinejski napastnik mógł się odwdzięczyć za asystę Enzo Millot, jednak strzał francuza fantastycznie obronił Kobel.

BVB nie było bierne na ataki rywali. W 60. minucie spotkania bliski wyrównania po składnej akcji zespołu był Bynoe-Gittens. Strzelec był na minimalnym spalonym i jego trafienie zostało ostatecznie anulowane.

W 78. minucie Julian Ryerson puścił Maximiliana Mittelstadta pod swoje pole karne. Niemiec dograł piłkę do Silasa, a ten bez żadnych skrupułów wbil piłkę do siatki podwyższając prowadzenie. Nadzieje kibiców BVB na dobry wynik zmalały praktycznie do zera.

Stuttgart poraz drugi w tym sezonie pokonuje druzynę Edina Terzicia. Jest to także pierwszy taki przypadek od 18 lat, kiedy “Die Roten” dwa razy z rzędu zwyciężyli z BVB.

06.12.2023, 1/8 finału DFB Pokal, MPHArena (Stuttgart)

VfB Stuttgart – Borussia Dortmund 2:0 (0:0)

Bramki:  55. Guirassy (Millot), 78. Silas (Mittelstadt)

VfB Stuttgart: Nubel  –  Mittelstadt, Zagadou, Anton (C), Vagnoman (81. Stergiou)  –  Fuhrich (71. Silas), Stiller, Karazor, Millot (90+2 Jeong Woo-Yeong)  –  Undav (71. Rouault), Guirassy (90+2 Leweling)

Borussia Dortmund: Kobel  –  Schlotterbeck, Hummels, Can (C)  – Ryerson, Sabitzer (46. Brandt) , Ozcan (79. Reus), Wolf (46. Bensebaini)  –  Bynoe-Gittens (71. Malen), Moukoko (24. Fullkrug), Adeyemi

Żółte kartki: 64. Anton ( VfB Stuttgart), 67. Bensebaini ( Borussia Dortmund)

Sędzia główny: Benjamin Brand