Premier League: Liverpool pokonuje Sheffield United. W pozostałych meczach również nie brakowało emocji

fcliverpool.com

Liverpool pokonał na wyjeździe Sheffield United 2:0. Spotkanie odbyło się w ramach 15. kolejki Premier League.

– Patrzę na to kto jest dostępny i na tej podstawie staramy się ich wszystkich wykorzystać i spróbować wymyślić kto kiedy zagra, ponieważ gramy jutro wieczorem, a potem w sobotę o 12:30, a następnie już w czwartek. Okej, to będzie nieco dłuższa przerwa, ale potem jedziemy dalej aż do nowego roku, więc to trudne. Dlatego aby odnieść sukces potrzebujesz mocnej ławki, a nasi rezerwowi przez cały sezon robili różnicę, a to mówi o ich jakości – powiedział na konferencji prasowej przed meczem z Sheffield United trener Liverpoolu Jurgen Klopp.

Początek meczu nie przyniósł żadnych piłkarskich emocji. Wszystko rozpoczęło się od mocnego wejścia w kolano Alexisa Mac Allistera. Wiele wskazywało na to, że Argentyńczyk opuści boisko z poważnym i długotrwałym urazem. Jednak po interwencji medyków wrócił na plac gry.

W 9. minucie świetnym przeglądem pola popisał się Endo. Japończyk rozrzucił akcję na lewą stroną do Luisa Diaza, a ten dośrodkował w pole karne. Tam z pierwszej piłki uderzył Salah, ale strzał był bardzo niecelny.

Dwie minuty później Joe Gomez popełnił katastrofalny błąd i zagrał pod własnym polem karnym piłkę do przeciwnika. Drużynę The Reds uratował w sytuacji sam na sam Caoimhin Kelleher.

37 minuta i mamy pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Trent Alexander-Arnold dośrodkowuje z rzutu rożnego, a stały fragment na gola zamienia Virgil Van Dijk. Kapitan Liverpoolu był całkowicie niekryty i nie mógł zmarnować tak dogodnej sytuacji. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się od fantastycznej parady Foderinghama. Trent dośrodkowuje ponownie z rzuty rożnego, a Salah uderza z pierwszej piłki. Angielski bramkarz Sheffield wykazał się znakomitym refleksem. Następnie Mistrz Świata z reprezentacją Argentyny Mac Allister nie był w stanie kontynuować występu i  w jego miejsce pojawił się Jones. U byłego piłkarza Brighton odezwał się uraz odniesiony w 5. minucie meczu.

W doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Szoboszlai. Węgier skorzystał z asysty Darwina Nuneza.

Liverpool zdobył trzy punkty. Podopieczni Kloppa tracą dwa punkty do liderującego Arsenalu. Piłkarze Sheffield zajmują ostatnie miejsce w lidze.

06.12.2023. 15. kolejka Premier League, Bramall Lane (Shieffield)

Sheffield United – Liverpool 0:2  (0:1)

Bramki: 37. van Dijk (Alexander-Arnold), 90+4. Szoboszlai

Sheffield United F.C.: Foderingham – Bogle, Ahmedhodžić (C), Trusty, J. Robinson, A. Brooks (74. Fleck) – Ja. McAtee, Souza, Hamer – Osula (74. Bé. Traoré), Archer.

Liverpool F.C.: Kelleher – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk (C), Gomez – Szoboszlai, Endó, Mac Allister (59. Jones) – Saláh (67. Núñez), Gakpo, Díaz (67. Elliott).

Żółte kartki: 90. Norwood (SHU) – 34. Endó (LIV), 62. Konaté (LIV), 83. Núñez (LIV)

Sędziowie: Hooper – Long, Mainwaring