Za nami kolejne mecze T-Mobile Ekstraklasy! Zobacz wszystkie wyniki spotkań 13. kolejki w najwyższej Polskiej klasie rozgrywkowej

Tutaj aktualna tabela T-Mobile Ekstraklasy: zajrzyj

PGE GKS Bełchatów – Lechia Gdańsk 1:1
W pierwszym sobotnim meczu 13. kolejki Ekstraklasy GKS Bełchatów zremisował z Lechią Gdańsk 1:1. Podopieczni Michała Probierza mieli kilka okazji do strzelenia gola, jednak szwankowała ich skuteczność. Bełchatowianie nadal zamykają tabelę.
47′ Łukasz Madej 1:0

57′ Ricardo Cavalcante Mendes 1:1

Korona Kielce – Piast Gliwice 4:0
2′ Janos Szekely 1:0
47′ Pavol Stano 2:0
59′ Artur Lenartowski 3:0
76′ Vlastimir Jovanović 4:0

Legia Warszawa – Widzew Łódź 1:0
Piątkowy mecz Legii Warszawa z Widzewem Łódź tylko z nazwy przypominał klasyk, jakim bywał w przeszłości. Brakowało emocji, zaciętości, sytuacji strzeleckich… Z tego marazmu wybił się Jakub Kosecki, który w 47. minucie przeprowadził genialną akcję godną stadionów świata. Co najistotniejsze, zakończoną bramką.

Bramka:
47′ Jakub Kosecki 1:0

Polonia Warszawa – KGHM Zagłębie Lubin 0:1
Kibice, którzy w sobotę odwiedzil stadion przy Konwiktorskiej, mieli jeszcze smutniejsze miny niż przed tygodniem, kiedy Polonia Warszawa zremisowała z Górnikiem Zabrze 1:1. Ich ulubieńcy tym razem przegrali z Zagłębiem Lubin 0:1.

Bramka:
62′ Michal Papadopulos 0:1

Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin 0:0
Górnik Zabrze wyraźnie się “zaciął”, gdyż nie wygrał trzeciego meczu z rzędu. W ostatnim sobotnim spotkaniu 13. kolejki Ekstraklasy podopieczni Adama Nawałki zremisowali bezbramkowo z Pogonią Szczecin. Na dodatek, kończyli mecz w “dziesiątkę”.

Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok 3:3
Piłkarze Śląska Wrocław i Jagiellonii Białystok dostarczyli w niedzielne popołudnie olbrzymich emocji. Mistrzowie Polski dokonali bowiem nie lada sztuki i zremisowali praktycznie wygrany mecz… Chociaż prowadzili już 3:0, pozwolili rywalom odrobić straty w niespełna dziesięć minut!

10′ Cristian Omar Diaz 1:0
37′ Przemysław Kaźmierczak 2:0
58′ Piotr Ćwielong 3:0

71′ Tomasz Kupisz 3:1
73′ Dawid Plizga 3:2
78′ Euzebiusz Smolarek 3:3

Ruch Chorzów – Wisła Kraków 1:2
Wisła Kraków pokonała na wyjeździe Ruch Chorzów 2:1 w meczu 13. kolejki Ekstraklasy. Bohaterem został Łukasz Garguła, który zdobył obie bramki dla gości. “Niebieskich” stać było wyłącznie na honorowe trafienie – w doliczonym czasie gry Sergeia Pareikę pokonał Andrzej Niedzielan.

73′ Łukasz Garguła 0:1
90′ Łukasz Garguła 0:2

90′ Andrzej Niedzielan 1:2
Przed nami mecz kończący 13. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy:
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań ?:?

1 thought on “Wyniki T-Mobile Ekstraklasy #13

1. Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań 2:3
    34′ Robert Demjan
    85′ Kamil Adamek

24′ Bartosz Ślusarski
    68′ Bartosz Ślusarski
    77′ Bartosz Bereszyński