Oko na rodaka: Hat trick Adriana Mierzejewskiego

Adrian Mierzejewski i Piotr Grzelczak zadbali o dobry początek weekendu. Pierwszy z nich zaliczył hat tricka w chińskiej ekstraklasy. Grzelczak z kolei w meczu drugiej ligi Kazachstanu strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie.

Adrian Mierzejewski poczuł piątek i zabawił się z kolejnym rywalem. Były reprezentant Polski w meczu 13. kolejki chińskiej ekstralasy z Shijiazhuang Ever Bright strzelił trzy gole. Polak najpierw w 7. minucie wykończył dobre dośrodkowanie autorstwa Jiang Zhe. Mierzejewski wykorzystał niezdecydowanie obrońców i najlepiej odnalazł się w polu karnym rywali. W drugiej połowie 33-latek pokazał, że jest świetnym egzekutorem, gdy wykończył ładnym, technicznym uderzeniem dogranie z lewej strony boiska autorstwa Alana Kardeca. Swoje trzecie trafienie w tym spotkaniu polak dołożył w drugiej minucie doliczonego czasu gry skutecznie egzekwując rzut karny. Jego Chongqing SWM mimo gry w osłabieniu od 47. minuty ostatecznie wygrał aż 4:1 i obecnie zajmuje trzecie miejsce w swojej grupie w ramach pierwszej fazy rozgrywek. Dzisiejsze trafienia oznaczają, że Mierzejewski ma na swoim koncie już sześć bramek strzelonych w chińskiej ekstraklasie.

Weekend z Polakami występujący w zagranicznych klubach zaczął się bardzo szybko. O 7 rano polskiego czasu kolejny ligowy mecz zagrał FK Atyrau, którego podstawowym napastnikiem jest Piotr Grzelczak. W starciu drugiej ligi kazachskiej z Akadiemiją Ontustik Polak po raz drugi w tym sezonie ligowym trafił do siatki rywali. 32-latek wykorzystał przytomne podanie swojego kolegi z zespołu z lewej strony pola karnego i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali. Jego zespół wygrał 4:1. Było to trzecie z rzędu zwycięstwo FK Atyrau w tym sezonie, dzięki czemu w swojej grupie obecnie plasują się na pozycji lidera. Cały mecz można obejrzeć pod tym linkiem. Bramka Polaka od 1:17:10.

Podsumowanie występów polskich zawodników (25 września)

Chiny

Adrian Mierzejewski (Chongqing SWM – Ekstraklasa) – strzelił trzy gole w wygranym 4:1 ligowym meczu z Shijiazhuang Ever Bright. Polak dostał żółtą kartkę i został zmieniony w doliczonym czasie gry.

Islandia

Robert Błąkała (Vestri – druga liga) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Keflavík IF.

Kazachstan

Piotr Grzelczak (FK Atyrau – druga liga) – strzelił gola w wygranym 4:1 ligowym meczu z Akadiemiją Ontustik. Polak został zmieniony w 64. minucie meczu.

Niemcy

Krzysztof Piątek (Hertha BSC Berlin – Bundesliga) – zszedł w przerwie przegranego 1:3 ligowego meczu z Eintrachtem Frankfurt.

David Blacha (VfL Osnabrück – 2. Bundesliga) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 2:1 z Hannoverem 96.

Turcja

Artur Sobiech (Fatih Karagümrük SK – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Başakşehirem.

Włochy

Jakub Iskra (SPAL 2013 – Serie B) – poza kadrą meczową na bezbramkowo zremisowany ligowy mecz z Monzą.

Bartosz Salamon (SPAL 2013 – Serie B) – 90 minut i żółta kartka w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z Monzą.