Mateusz Bogusz: Miałem oferty z Legii Warszawa i Wisły Kraków

Serafin Szota, Sebastian Walukiewicz, Adrian Stanilewicz, Mateusz Bogusz / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

– Tak, miałem oferty z Legii Warszawa i Wisły Kraków. Była to dla mnie ostateczna opcja, gdyby nie wyszło z zagranicą. Chciałem iść za granicę, a nie wracać do Polski. Póki co czuję się na siłach, żeby tutaj zaistnieć – powiedział Mateusz Bogusz w wywiadzie dla “Angielskiego Espresso”.

Mateusz Bogusz mimo tego, że ukończył w tym roku dopiero 19 lat jest już ważną postacią kadry U-21, a do tego zaczyna rozgrywać coraz więcej spotkań na poziomie seniorskim. Polak ze względu na brak przebicia i małą liczbę szans, na jaką mógłby liczyć, udał się na wypożyczenie. Kierunkiem obranym przez pomocnika jest Hiszpania, a dokładnie drugoligowe UD Logroñés. O wyborze klubu, opcjach i niepewności do ostatnich chwil okienka w taki sposób opowiedział wychowanek Ruchu Chorzów:

Nie wiem czy to prawda, ale podobno trener chciał, żebym został. Czekałem do ostatniego dnia okna transferowego, bo nie miałem od niego zgody na odejście. Nie rozmawiałem z trenerem na ten temat, bardziej z dyrektorem sportowym.

Zaufałem dyrektorowi sportowemu, który jest Hiszpanem i dobrze się zna na tym rynku. Powiedział mi, że to dobry temat, że wierzy we mnie i wrócę silniejszy. On też się zna z właścicielem albo dyrektorem sportowym Logroñés. Skoro zezwolił mi na odejście z klubu, a na początku nie chcieli na to się zgodzić, to znaczy, że nie puściłby mnie byle gdzie. Wierzę, że to będzie dobra decyzja – powiedział urodzony w Rudzie Śląskiej piłkarz.

Bogusz wspomniał również o innych opcjach (również z Polski), które otrzymał.

Miałem też inne opcje, ale nie uważam, żeby był to dziwny kierunek. La Liga 2 stoi moim zdaniem na dobrym poziomie. Miałem oferty z Serie B, Ligue 1, także z Championship. Zdecydowałem jednak, że Hiszpania będzie dla mnie odpowiednim miejscem. 

– Tak, miałem oferty z Legii Warszawa i Wisły Kraków. Była to dla mnie ostateczna opcja, gdyby nie wyszło z zagranicą. Chciałem iść za granicę, a nie wracać do Polski. Póki co czuję się na siłach, żeby tutaj zaistnieć – dodał.

Cały wywiad z piłkarzem Leeds United dostępny jest na tutaj.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *