Oficjalna decyzja w sprawie młodzieżowca wkrótce. PZPN ,, gra na czas”.

Cezary Kulesza

YouTube/Łączy nas piłka

Przepis o młodzieżowcu punktem zapalnym

Dziś zebrał się zarząd PZPN-u. Głównym tematem rozmów był przepis o młodzieżowcu w ligowej piłce oraz związane z nim regulacje. Przepis ten polega na  rozegraniu 3000 minut przez młodzieżowców w zespole z Ekstraklasy. Jeśli klub nie spełni wymaganych minut, płaci karę finansową podobną do liczby brakujących minut. Odmienne zdania na ten temat miały kluby Ekstraklasy oraz federacja PZPN.

Wspomniana wcześniej regulacja sprawia problemy dla niektórych klubów Ekstraklasy. Otóż rok temu w grudniu podczas głosowania większość klubów głosowała ZA zmianą istniejących przepisów. W kontrze do nich był zarząd PZPN. W dyskusjach brali udział również wiceprezes ds. szkolenia, Maciej Mateńko z federacji PZPN-u a także wiceprezes ds. piłkarstwa profesjonalnego PZPN Wojciech Cygan który był po stronie klubów. Przepis zachwalał pierwszy wspomniany wiceprezes pan Mateńko, który powiedział, że

–  „ W PKO Ekstraklasie jesienią wystąpiło aż 85 młodzieżowców, a wprowadzenie regulacji przełożyło się również na rezultaty reprezentacji młodzieżowych”.

Innego zdania był wiceprezes ds. piłkarstwa profesjonalnego PZPN Wojciech Cygan, który zaznaczał, że:

 – “Regulacje w tym zakresie powinny być zorientowane na nagradzanie, a nie karanie oraz żeby wypracować efektywne formy premiowania klubów dających szansę młodym zawodnikom”.

Podczas posiedzenia podjęto decyzję, że zarząd PZPN-u wysłucha stanowiska Ekstraklasy. Sama spółka Ekstraklasa S.A wydała komunikat.

– “Przedstawiono opinie klubów Ekstraklasy oraz podjętą przez Radę Nadzorczą spółki Ekstraklasa w dniu 17.04.2024 uchwałę, która rekomenduje nieprzedłużanie obowiązujących regulacji w tym zakresie i zakłada przedstawienie alternatywnej koncepcji rozwiązań do dnia 10 maja 2024 roku. Zarząd PZPN przychylił się do wniosku Ekstraklasy S.A.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x