Zostań sędzią piłkarskim, czyli kursy na sędziego piłki nożnej

PilkarskiSwiat.com

Jest on jedną z najważniejszych postaci w meczu piłki nożnej. To on rozpoczyna spektakl trwający 90 minut. Tak, mowa o zawodzie sędziego. Mamy początek roku i związki piłki nożnej (wojewódzkie i okręgowe) organizują kursy sędziowskie.

Chciałbyś spróbować swoich sił z gwizdkiem w ręku? Teraz masz taką możliwość, podczas zimowej przerwy związki piłkarskie w Polsce organizują kursy sędziowskie. I Ty możesz spróbować swoich sił. Jest to dla Ciebie szansa, a nie przymus, możesz skorzystać z tego jeśli chcesz.

Zawód sędziego jest jednym z najbardziej niewdzięcznych ról na świecie. Jedna zła decyzja i spada na niego fala krytyki. Na B-klasie możesz spotkać się jedynie z kreatywnymi wiązankami zaczynającymi się na “k” itp. Tam w sumie każda decyzja może się nie spodobać, ale to normalne na “8. Lidze Mistrzów”.

Mogłeś się przestraszyć. Spokojnie, na początku swojej przygody sędzia jest wyznaczany na spotkania jako asystent lub na młodzieżówki (trampkarz/młodzik), gdzie nabiera doświadczenia. Sędziowania nie da się nauczyć z książki. Rozstrzygania zawodów sędzia uczy się już na boisku.

Dlaczego warto zapisać się na kurs sędziowski? Poznasz przepisy piłki nożnej od początku do końca, możesz jako fan futbolu zaistnieć czynnie w środowisku piłkarskim. Sędziowanie to też okazja do zarobienia paru groszy – nie są to miliony, ale można wykorzystać wolny czas w weekend i dodatkowo na tym zyskać. Z przed telewizora lub trybun każdy jest mądry i krytykuje prawidłowe (czasem kontrowersyjne) decyzje sędziego. Na boisku zyskasz świadomość trudności sędziowania i szacunku do tego jakże trudnego zawodu. Oczywiście, sędziom nie tylko pieniądze w głowie, robią to z pasji i o to tu chodzi.

Kursy sędziowskie 2017:

Kraków – zapisy do 16 stycznia, pierwsze spotkanie 17 stycznia – SZCZEGÓŁY
Konin – zapisy do 20 stycznia – SZCZEGÓŁY
Wrocław – zapisy do 5 lutego – SZCZEGÓŁY
Łódź – początek kursu 21 stycznia – SZCZEGÓŁY
Częstochowa – zapisy dnia 17 stycznia – SZCZEGÓŁY
Płock – 17 stycznia – SZCZEGÓŁY

Na niektóre kursy (nie wymienione wyżej) skończył się czas na zapisy lub się rozpoczęły. W niektórych miastach nie padła informacja odnośnie kursu, dlatego zainteresowanym zalecamy obserwowanie stron internetowych okręgowych bądź wojewódzkich związków lub kontaktowanie się telefonicznie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.