Mecz towarzyski: Reprezentacja zgodnie z planem ze słabymi Łotyszami

Reprezentacja Polski, Polska

Reprezentacja Polski bez większego nakładu sił, pokonała w meczu towarzyskim Łotwę (2:0) na PGE Narodowy. Bramki dla Polaków zdobyli Przemysław Frankowski oraz Robert Lewandowski.

Biało-czerwoni stracili wszelkie szanse na bezpośredni awans na mistrzostwa Europy 2024 po piątkowym remisie z Czechami (1:1) w Warszawie. O eliminacjach należy zapomnieć, a ścieżka na turniej w Niemczech prowadzi teraz poprzez baraże, które rozegramy w marcu przyszłego roku.

Obserwujemy przeciwników, z którymi możemy się zmierzyć. Chcemy mieć płynność w grze, wprowadzać piłkę z formacji defensywnej i przede wszystkim musimy oddawać więcej strzałów na bramkę. Dajcie nam popracować.  Zasługujemy na trochę wiary i wsparcia – mówił Michał Probierz.

Polacy od pierwszych chwali zaczęli od mocnych ataków w stronę gości. Już  ósmej minucie z lewej flanki dośrodkował Nicola Zalewski, a na dłuższym słupku skutecznie akcję zamknął Przemysław Frankowski. Po przerwie na 2:0 dla naszych Orłów podwyższył Robert Lewandowski, a drugą asystę zaliczył Zalewski. Pomocnik AS Romy schodził z boiska z urazem, gdy jeden z rywali bezpardonowo zaatakował jego staw skokowy. Potem tempo nieco spadło i Polska zdecydowanie pokazała wyższość nad znacznie słabszymi rywalami.