blank
Udostępnij:

Niemcy 5-1 Szkocja skrót meczu, gole, najciekawsze akcje (15.06.2024) (WIDEO)

Reprezentacja Niemiec pokonała Szkocję 5-1 w meczu otwarcia EURO 2024. Dla gospodarzy na listę strzelców wpisywali się: Wirtz, Musiala, Havert, Fullkrug i Emre Can. Szkotów stać było tylko na bramkę honorową, gdy do własnej siatki trafił Rudiger.

Niemcy 5-1 Szkocja: podsumowanie spotkania

Gospodarze w wymarzonym dla siebie stylu rozpoczęli Mistrzostwa Europy 2024. Już w 10. minucie Florian Wirtz strzałem tuż sprzed pola karnego zdobył pierwszą bramkę tego turnieju. Dziewięć minut później wynik podwyższył Jamal Musiala. W ostatniej akcji pierwszej połowy faulowany w polu karnym był Gundogan. Po analizie VAR arbiter wskazał na "wapno" i ukarał Porteousa czerwoną kartką. Rzut karny na bramkę zamienił Kai Havertz. Po przerwie Niemcy kontrolowali przebieg meczu. Nagelsmann wpuścił zmienników. Wejście smoka zaliczył Fullkrug, który pięć minut po zmianie wpisał się na listę strzelców. Szkotów stać było na bramkę honorową. Po dośrodkowaniu w pole karne Rudiger niefortunnie wbił piłkę do własnej bramki. Ostatnie słowo należało jednak do Niemców. W doliczonym czasie z 20. metrów idealnie obok słupka uderzył Emre Can i ustalił wynik spotkania.

Niemcy 5-1 Szkocja: skrót meczu