Na stadion po… wykształcenie. Skąd czerpać fachową wiedzę o sporcie?
Jak przygotować się do pracy w klubie sportowym? Gdzie zebrać potrzebne kwalifikacje i połączyć pasję z zawodem? W listopadzie we Wrocławiu ruszają kierunki studiów podyplomowych, które dadzą odpowiedzi na te pytania. Zajęcia „ze sportu” odbywają się w najlepszym możliwym do tego miejscu – na Stadionie Wrocław. Co kryje się pod nazwami kierunków „Prawo w sporcie”, „Analityk gry sportowej” oraz „Trener taktyk”?
Są trzy czynniki, które w dzisiejszych czasach są kluczowe dla zadowalającej kariery w sporcie, jak również w innych branżach. Należą do nich: wykształcenie, referencje od sieci kontaktów zawodowych oraz udokumentowane i ugruntowane doświadczenie.
Świeże spojrzenie na futbol
Każdy z trzech kierunków studiów podyplomowych to prawdziwa gratka dla miłośników sportu. Analityk gry to osoba coraz bardziej pożądana w klubach, a według przewidywań ekspertów, już niedługo standardem będzie obecność takiego specjalisty w szeregach każdej profesjonalnej organizacji sportowej, dlatego studia na kierunku „Analityk gry sportowej” to dobry pierwszy krok w przyszłość.
Jakie korzyści wyniosą z zajęć studenci? Przede wszystkim lepsze rozumienie gry i umiejętność kreowania własnej filozofii rozumienia i analizowania przebiegu meczu. Studia na WSZiC to przede wszystkim bardzo dużo praktyki. Dzięki doświadczonej kadrze mamy szansę poznać tajniki pracy analityka w praktyce. Jako, że tematyka zajęć podporządkowana jest piłce nożnej, wśród modułów programu są m.in.: taktyka w piłce nożnej, technologie analizy, analizy ilościowe i jakościowe oraz wiele innych. Oferta skierowana jest m.in. do trenerów pracujących z młodzieżą lub seniorami, skautów piłkarskich i wszystkich tych, którzy są zainteresowani poszerzaniem swojej wiedzy w tej dziedzinie.
Prawo sportu, czyli świat przepisów od kulis
Jeśli zastanawiasz się, dlaczego niektóre transfery zawodników są tak skomplikowane, dlaczego menadżerowie sportowi są dzisiaj tak ważni oraz jak rozstrzygane są kwestie dopingu i walkowerów, kierunek „Prawo w sporcie” jest dla Ciebie. Podczas 6 zjazdów poruszone zostaną kwestie finansowania sportu ze środków publicznych, statusu prawnego zawodników, kontraktów sportowych i marketingu. Tutaj również studentom pokazane zostaną konkretne przypadki i stany faktyczne, a ich analizę przeprowadzą wykładowcy z dużym doświadczeniem w branży.
Co jest jedną z największych zalet studiów w Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu? Uczelnia szanuje czas studentów, którzy często są aktywnymi sportowcami i duża część zajęć odbywa się w formie e-learningu, a dwudniowe zjazdy przeprowadzane są w krótkiej i intensywnej formie, kończąc się o godzinie 14 w niedzielę. E-learning wg koncepcji WSZiC to wideoprezentacje, webinary i case studies do samodzielnego opracowania. W ten sposób, możesz studiować gdziekolwiek jesteś.
Sportowcy i trenerzy to bardzo wyspecjalizowana grupa odbiorców edukacji na poziomie studiów wyższych. Klasyczna struktura studiów zakłada, że albo zajęcia odbywają się 4-5 dni w tygodniu (stacjonarnie), albo w weekendy (niestacjonarne). Dobrze wiemy, że jeśli ktoś funkcjonuje w sporcie, to w dni robocze ma treningi, a w weekendy uczestniczy we współzawodnictwie sportowym. Studiowanie jest w takiej sytuacji mocno utrudnione. - Dlatego właśnie e-learning pełni u nas tak ważną rolę. Nie dlatego, że uważamy, że powinien zastąpić „tradycyjne” kształcenie. Mamy pełne przekonanie, że zawsze najważniejszy jest i będzie bezpośredni kontakt wykładowców i studentów – mówi dr Łukasz Panfil. – Jednak we współczesnej edukacji e-learning pełni szalenie istotną rolę i daje ogromną wartość zgodnie z zasadą „3xU”: ułatwienie, usprawnienie i uatrakcyjnienie edukacji. Oczywiście nie chodzi tu o e-learning taki, jaki często występuje, czyli PDF-y lub prezentacje wysyłane na maila lub zamieszczane na platformie. Dla nas e-learning to m.in.: materiały wideo, wideoprezentacje, webinary, warsztaty online i case studies – tłumaczy dr Łukasz Panfil.
Międzynarodowa jakość szkoleniowa
Trzecim z kierunków podyplomowych jest „Trener taktyk”, polegający m.in. na nauce konceptów gry, rozwijaniu indywidualnej pracy z zawodnikiem, czy opracowywaniu autorskiej wizji gry. Zajęcia będą prowadzone również przez zagranicznych trenerów, m.in. przez Krisa van der Haegena i Gonçalo Feio, znanego w Polsce z bycia asystentem Kiko Ramireza w Wiśle Kraków. Podczas zjazdów studenci będą mieli okazje usłyszeć o najnowszych trendach szkoleniowych w światowej piłce nożnej, a w ramach e-learningu otrzymają zadanie samodzielnej analizy meczów. Podobnie jak przy pozostałych kierunkach, wykładowcy będą przywiązywać dużą wagę do przekładania wiedzy na grunt praktyczny.
Kiedy można rozpocząć studia? Pierwszy zjazd odbędzie się w dniach 16-17 listopada na Stadionie Wrocław, a rekrutacja trwa do 15 listopada lub do wyczerpania limitu miejsc. Wszystkie informacje dot. dokumentów, opłat i innych formalności znajdziesz na stronie www.wszic.pl w zakładce „Studia podyplomowe dla sportu”.
-
Kwadrans futboluKolejny mecz, kolejna kompromitacja... - Portugalia 5:1 Polska I KWADRANS FUTBOLU #134
Rafał Makowski / 16 listopada 2024, 14:50
-
Kwadrans futboluKibole chcieli pobić zawodników w szatni, stadionowa patologia znowu w akcji! KWADRANS FUTBOLU #133
Rafał Makowski / 10 listopada 2024, 15:41
-
Kwadrans futboluVinicius odejdzie z Realu? PSG i Arabowie zacierają ręce! I KWADRANS FUTBOLU #132
Rafał Makowski / 3 listopada 2024, 15:39
-
Kwadrans futboluBarcelona demoluje Real Madryt 4:0! Wielki Lewandowski i żałosny Mbappe I KWADRANS FUTBOLU #131
Rafał Makowski / 27 października 2024, 12:54
-
Kwadrans futboluPoważne oskarżenia wobec Mbappe! Poniesie konsekwencje? I KWADRANS FUTBOLU #130
Rafał Makowski / 20 października 2024, 15:43
-
Kwadrans futboluZnowu możemy się łudzić! Probierz TOP, husaria wraca - Polska 3:3 Chorwacja I KWADRANS FUTBOLU #129
Rafał Makowski / 16 października 2024, 13:00