Sportowi herosi na diecie roślinnej. Agencja Arskom wesprze kampanię Jasna Strona Mocy

Agencja marketingu sportowego Arskom będzie wspierać komunikacyjnie i wizerunkowo Stowarzyszenie Otwarte Klatki, organizatora kampanii Jasna Strona Mocy, która zrzesza i promuje sportowców na diecie roślinnej. 

W ramach partnerstwa komunikacyjnego agencja będzie prowadziła na rzecz klienta działania z zakresu public relations oraz media relations. Arskom wesprze Jasną Stronę Mocy także pod kątem kreacji i egzekucji kampanii edukacyjnych. 

Arskom jest pierwszą agencją pracującą przy kampanii Jasna Strona Mocy. Współpraca rozpoczęła się na początku października. Strony nie ujawniają długości kontraktu. Identyfikując się z ideami stojącymi za inicjatywą, agencja nie będzie pobierała wynagrodzenia z tytułu świadczenia usług w ramach partnerstwa komunikacyjnego.

– Nasza kampania rozwijała się stopniowo dzięki temu, że wolontariusze organizacji i współpracujący z nami sportowcy włożyli w projekt mnóstwo serca i energii. Jesteśmy podekscytowani perspektywą współpracy z agencją Arskom, która pomoże nam wnieść tę kampanię na kolejny poziom. Z takimi partnerami na pewno uda się zmienić świat na lepszemówi Dobrosława Gogłoza, prezeska Stowarzyszenia Otwarte Klatki prowadzącego kampanię Jasna Strona Mocy.

– Jasna Strona Mocy to idea, która wpisuje się w misję naszej firmy – wierzymy, że sport niesie ze sobą ogromny ładunek pozytywnych emocji. Sport to paliwo naszej agencji. Na co dzień pracujemy z markami uświadamiając im, że warto komunikować się właśnie poprzez sportowe emocje, które są szlachetne i czyste. Pamiętamy również o idei sportu i olimpizmu Pierre’a de Coubertina, bardzo humanistycznej – takiej, w której ludzkie wartości zdają publiczny egzamin. Coubertin mówił o tym, że „tylko moc ciała i ducha wyznaczyć może granice zwycięstwa”. Dla mnie Jasna Strona Mocy jest czystym odzwierciedleniem pierwotnej idei sportu. Dieta roślinna świetnie do sportu pasuje a sportowcy Jasnej Strony Mocy udowadniają to swoimi osiągnięciami. Chcemy pomóc „Otwartym Klatkom” pokazać alternatywę dla powszechnie przyjętej tezy, że tylko mięso daje siłę i profesjonalny sportowiec nie może z niego zrezygnować. Historie sportowców Jasnej Strony Mocy są bardzo inspirujące i dlatego obserwując kampanię zdecydowaliśmy się zaproponować im naszą pomoc. Widzimy w niej duży potencjał do rozwoju i mamy nadzieję, że nasze doświadczenie w tym pomoże. Chcemy dołożyć swój kamyczek do tego, żeby sport się zmieniał i nadążał za zmieniającym się światempodkreśla Paweł Sławski, partner zarządzający Arskom.

Jasna Strona Mocy to kampania społeczna mająca na celu promowanie diety roślinnej wśród osób aktywnych ruchowo. Weganami lub wegetarianami jest wielu utytułowanych sportowców – m.in. Lewis Hamilton czy siostry Venus i Serena Williams. Z mięsa coraz częściej rezygnują przedstawiciele najbardziej   wymagających dyscyplin, jak sztuki walki (Nate Diaz czy David Haye), trójbój siłowy (Glenda Presutti czy Nick Squires), triathlon, ultramaratony (znany wszystkim Scott Jurek i Rich Roll) czy wspinaczka skałkowa (Alex Honnold). Stosowanie diety roślinnej zaleca także wielu uznanych trenerów i specjalistów od dietetyki sportowej. W gronie ambasadorów Jasnej Strony Mocy znaleźli się m.in.: Agata Perenc (pięciokrotna mistrzyni Polski i multimedalistka najważniejszych światowych zawodów w judo), Irena Preiss (mistrzyni świata w grapplingu oraz mistrzyni Europy i wielokrotna mistrzyni Polski w brazylijskim jiu-jitsu), Marcin Tomczyk (dwukrotny mistrz świata w Muay Thai), Dariusz Rożnowski (zdobywca mistrzostwa Polski, Pucharu Polski oraz trzeciego miejsca na Międzynarodowym Pucharze Polski w kulturystyce klasycznej), czy Monika Kędzierska (10-krotna mistrzyni Polski, zdobywczyni Puchar Świata i Puchar Europy w kickboxingu).

Arskom jest największą w Polsce agencją marketingu sportowego, działającą na rynku od 2012 roku. W ciągu ostatnich 7 lat zrealizował dziesiątki kampanii dla największych marek krajowych i globalnych, ściśle współpracując z czołowymi sportowcami oraz liderami opinii. Mając sportowe korzenie, agencja specjalizuje się również w obsłudze brandów z branży technologicznej, farmaceutycznej czy nieruchomości.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *