Inauguracja 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozpocznie się w Kielcach, gdzie korona podejmie dobrze spisujący się Piast Gliwice. Zapraszamy na relację live z tego spotkania.

Korona Kielce - Piast Gliwice 1:0 (0:0) - godz. 18:00
Trytko 77'

Korona: Cerniauskas - Golański (Malarczyk), Dejmek, Outtara, Sylwestrzak - Jovanović, Petrow - Sobolewski (Kiełb), Janota, Pylpchuk - Chiżniczenko (Trytko)

Piast: Szmatuła - Klepczyński, Horvath, Osyra, Brożek (Hanzel)- Murawski, Szeliga (Izvolt) - Embuena, Badia (Podgórski), Jurado - Wilczek

90' - Korona Kielce po raz drugi w tym sezonie zdobyła trzy punkty, w dorobku ma ich już siedem
90' - żółta kartka dla Kornela Osyry
89' - za zmęczonego Pawła Golańskiego wchodzi Piotr Malarczyk
88' - Korona Kielce nie cofnęła się i walczy o druga bramkę
85' - Przemysław Trytko nabrał pewności siebie po tej bramce i wydawałoby się w przegranej sytuacji wywalczył rzut rożny
82' - Piotr Brożek opuścił boisko, a w jego miejsce Łukasz Hanzel
77' - Gool. Fantastyczne dośrodkowanie Pawła Golańskiego, a piłkę w siatce umieścił Przemysław Trytko
77' - druga zmiana Piasta, na murawie melduje się Matej Izvolt za Bartosza Szeligę
73' - kwintesencja wydarzeń w Kielcach, strzał Vlastimira Jovanovicia w aut
72' - kolejna zmiana gospodarzy, za Pawła Sobolewskiego swoje umiejętności Jacek Kiełb
71' - z murawy zszedł Gerard Badia, a pojawił się Tomasz Podgórski
70' - to powinien być gol, niestety Pylypchuk nie był stanie strzelić z kliku metrów
64' - z boiska schodzi bezproduktywny Chiżniczenko, a w jego miejsce Przemysław Trytko
62' - groźne dośrodkowanie Radosława Murawskiego
56' - żółtym kartonikiem ukarany został Vlastimir Jovanović, za uderzenie przeciwnika
53' - to był najgroźniejszy strzał ze strony gości, Badia ładnie uderzył, ale świetną interwencja popisał się Cerniauskas i wybił na korner
52' - Michał Janota dzisiaj jest bardzo aktywny, piłka po jego strzale jednak daleko od bramki
47' - rajd z prawej strony Bartosza Szeligi, ale w ostatniej chwili piłkę wybił na róg Kamil Sylwestrzak
46' - rozpoczynamy drugą cześć spotkania

I połowa:

45' - Szymon Marciniak zaprosił piłkarzy obu zespołów na przerwę, do tej pory oglądaliśmy słabe widowisko
40' - Badia z rzutu wolnego wrzucił na głowę do Horvatha, ale ten za lekko strzelił na bramkę
35' - Paweł Sobolewski dośrodkował w pole karne, a tam Michałowi Janocie nie wiele zabrakło, aby skierować piłkę do siatki
28' - niezła okazja dla gospodarzy, lecz Michał Janota przeniósł piłkę nad poprzeczkę
25' - po raz kolejny dobra wrzutka Pawła Golańskiego i do piłki dopadł Outtara, ale jego strzał głową obronił dobrze dysponowany Jakub Szmatuła
21' - od kilku minut trwa typowa walka w środku boiska, żadna drużyna nie potrafi przebić się przez blok obronny rywali
14' - za linią autową opatrywany jest Paweł Golański
10' - Paweł Golański dośrodkował idealnie na głowę Kamila Sylwestrzaka, ale fenomenalnie na linii bramkowej interweniował Jakub Szmatuła
9' - nieporozumienie obrońców Piasta i kolejny rzut rożny dla Korony
8' - Michał Janota oddał strzał, ale futbolówka wylądowała na bandach
6' - dobre wejście lewa stroną Kamila Sylwestrzaka, ale piłkę na korner wybił defensor Piastunek
5' - Korona wywalczył rzut rożny
2' - pierwsze zagrożenie pod bramką gości, jednak dośrodkowanie Pawła Sobolewskiego znalazło się w rękach golkipera.
1' - rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra Szymona Marciniaka.