Inauguracja 10. kolejki T-Mobile Ekstraklasy rozpocznie się w Kielcach, gdzie korona podejmie dobrze spisujący się Piast Gliwice. Zapraszamy na relację live z tego spotkania.

Korona Kielce – Piast Gliwice 1:0 (0:0) – godz. 18:00
Trytko 77′

Korona: Cerniauskas – Golański (Malarczyk), Dejmek, Outtara, Sylwestrzak – Jovanović, Petrow – Sobolewski (Kiełb), Janota, Pylpchuk – Chiżniczenko (Trytko)

Piast: Szmatuła – Klepczyński, Horvath, Osyra, Brożek (Hanzel)- Murawski, Szeliga (Izvolt) – Embuena, Badia (Podgórski), Jurado – Wilczek

90′ – Korona Kielce po raz drugi w tym sezonie zdobyła trzy punkty, w dorobku ma ich już siedem
90′ – żółta kartka dla Kornela Osyry
89′ – za zmęczonego Pawła Golańskiego wchodzi Piotr Malarczyk
88′ – Korona Kielce nie cofnęła się i walczy o druga bramkę
85′ – Przemysław Trytko nabrał pewności siebie po tej bramce i wydawałoby się w przegranej sytuacji wywalczył rzut rożny
82′ – Piotr Brożek opuścił boisko, a w jego miejsce Łukasz Hanzel
77′ – Gool. Fantastyczne dośrodkowanie Pawła Golańskiego, a piłkę w siatce umieścił Przemysław Trytko
77′ – druga zmiana Piasta, na murawie melduje się Matej Izvolt za Bartosza Szeligę
73′ – kwintesencja wydarzeń w Kielcach, strzał Vlastimira Jovanovicia w aut
72′ – kolejna zmiana gospodarzy, za Pawła Sobolewskiego swoje umiejętności Jacek Kiełb
71′ – z murawy zszedł Gerard Badia, a pojawił się Tomasz Podgórski
70′ – to powinien być gol, niestety Pylypchuk nie był stanie strzelić z kliku metrów
64′ – z boiska schodzi bezproduktywny Chiżniczenko, a w jego miejsce Przemysław Trytko
62′ – groźne dośrodkowanie Radosława Murawskiego
56′ – żółtym kartonikiem ukarany został Vlastimir Jovanović, za uderzenie przeciwnika
53′ – to był najgroźniejszy strzał ze strony gości, Badia ładnie uderzył, ale świetną interwencja popisał się Cerniauskas i wybił na korner
52′ – Michał Janota dzisiaj jest bardzo aktywny, piłka po jego strzale jednak daleko od bramki
47′ – rajd z prawej strony Bartosza Szeligi, ale w ostatniej chwili piłkę wybił na róg Kamil Sylwestrzak
46′ – rozpoczynamy drugą cześć spotkania

I połowa:

45′ – Szymon Marciniak zaprosił piłkarzy obu zespołów na przerwę, do tej pory oglądaliśmy słabe widowisko
40′ – Badia z rzutu wolnego wrzucił na głowę do Horvatha, ale ten za lekko strzelił na bramkę
35′ – Paweł Sobolewski dośrodkował w pole karne, a tam Michałowi Janocie nie wiele zabrakło, aby skierować piłkę do siatki
28′ – niezła okazja dla gospodarzy, lecz Michał Janota przeniósł piłkę nad poprzeczkę
25′ – po raz kolejny dobra wrzutka Pawła Golańskiego i do piłki dopadł Outtara, ale jego strzał głową obronił dobrze dysponowany Jakub Szmatuła
21′ – od kilku minut trwa typowa walka w środku boiska, żadna drużyna nie potrafi przebić się przez blok obronny rywali
14′ – za linią autową opatrywany jest Paweł Golański
10′ – Paweł Golański dośrodkował idealnie na głowę Kamila Sylwestrzaka, ale fenomenalnie na linii bramkowej interweniował Jakub Szmatuła
9′ – nieporozumienie obrońców Piasta i kolejny rzut rożny dla Korony
8′ – Michał Janota oddał strzał, ale futbolówka wylądowała na bandach
6′ – dobre wejście lewa stroną Kamila Sylwestrzaka, ale piłkę na korner wybił defensor Piastunek
5′ – Korona wywalczył rzut rożny
2′ – pierwsze zagrożenie pod bramką gości, jednak dośrodkowanie Pawła Sobolewskiego znalazło się w rękach golkipera.
1′ – rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra Szymona Marciniaka.