
Dariusz Żuraw przed Benficą: Mamy swoje atuty i będziemy chcieli je pokazać
Lech Poznań w czwartek rozpocznie przygodę w Lidze Europy. - Mamy plan zaprezentować ciekawą ofensywną piłkę na tle tak utytułowanego przeciwnika, jakim jest Benfica - przekonuje Dariusz Żuraw.
Pierwszym rywalem "Kolejorza" w fazie grupowej LE będzie Benfica Lizbona, która jest liderem portugalskiej ekstraklasy bez straty punktów. - Na pewno przed startem nie ma niepokoju, jest raczej ekscytacja. Jest chęć zagrania dobrego meczu przeciwko świetnemu rywalowi, chęć pokazania dobrej piłki. Tak chcemy zresztą wejść w to spotkanie - mówi szkoleniowiec niebiesko-białych na przedmeczowej konferencji prasowej. - Polskie zespoły w ostatnim czasie nie grały regularnie w fazach grupowych europejskich pucharów. Zostaliśmy jako jedyni na placu boju i tym bardziej chcemy pokazać się z dobrej strony. Mamy plan zaprezentować ciekawą ofensywną piłkę na tle tak utytułowanego przeciwnika, jakim jest Benfica - zaznacza opiekun poznaniaków, cytowany przez "lechpoznan.pl".
Rosnące z dnia na dzień statystyki zachorowań w Polsce na koronawirus doprowadziły do zamknięcia imprez masowych. - Brak kibiców dotyka wszystkich. Bardzo chcielibyśmy mieć wsparcie naszych fanów, ale niestety nie jest to możliwe. Musimy radzić sobie bez nich - dodał. Czy przegrana z Jagiellonią (1:2) wpłynie negatywnie na piłkarzy? - Przygotowań przegrana nie zaburzyła. Co do pewności siebie to też raczej nie, przytrafił nam się po prostu słabszy mecz. W treningu wyglądało to wszystko dobrze, mam nadzieję, że jutro zaprezentujemy się tak jak do tego przyzwyczailiśmy - zapewnia.
Wicemistrzowie Polski przystąpią osłabieni, zwłaszcza w linii defensywnej i z konieczności wystąpi w podstawowym składzie Tomasz Dejewski. - Nie zagra Lubomir Satka, który pauzuje za czerwoną kartkę. Nie będę mógł skorzystać także z Bohdana Butko oraz Jana Sykory, którzy są w treningu indywidualnym. Nie są jeszcze w stu procentach gotowi do gry - tłumaczy Żuraw. - Trudno nam porównywać się do innego zespołu, zwłaszcza tak klasowego. Mamy jednak swoje atuty i będziemy chcieli je pokazać - kończy.
22 godziny do meczu!
Jutro o 18:55 pierwszy nasz mecz w #UEL ! Wytypuj swój skład na spotkanie
Wybierz najlepsze ustawienie, zapisz jedenastkę, pobierz i pochwal się GRAFIKĄ ze składem w komentarzu pod postem
https://t.co/ifcLvtn4Ew pic.twitter.com/Sc5aqczzE5
— Lech Poznań (@LechPoznan) October 21, 2020
źródło: lechpoznan.pl / własne
-
EkstraklasaOficjalnie: Cracovia ma nowego trenera!
Wiktor Palmowski / 4 czerwca 2025, 17:40
-
Plotki transferoweManchester City rusza z transferami. Będzie nowy pomocnik
Kamil Gieroba / 4 czerwca 2025, 11:59
-
EkstraklasaLiczne odejścia z Jagiellonii Białystok!
Wiktor Palmowski / 3 czerwca 2025, 16:19
-
PolecaneOficjalnie: Chelsea ma nowego pomocnika
Kamil Gieroba / 3 czerwca 2025, 12:07
-
Kwadrans futboluPSG dało Interowi historyczne lanie! Pogrom w finale Ligi Mistrzów! I KWADRANS FUTBOLU #162
Rafał Makowski / 1 czerwca 2025, 14:42
-
EkstraklasaOficjalnie: Korekta w sztabie Lecha Poznań
Kamil Gieroba / 31 maja 2025, 21:12