Liga Mistrzów: Atalanta rozbiła Midtjylland

Forza Italian Football

Bez krztyny zaskoczenia – Atalanta odnosi kolejne pewne zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem ich ofiarą padła duńska ekipa, którą rozbili na wyjeździe 4:0.

Z początku dominacja La Dei nie była nader wyraźna. Dość szybko jednak Włosi wrzucili wyższy bieg i w 26′ minucie otworzyli wynik spotkania. Mocne dośrodkowanie głową przedłużył Cristian Romero podając do wychodzącego sam na sam Duvany Zapaty. Ten zaś nie dał szans bramkarzowi gospodarzy pakując piłkę tuż przy dalszym słupku bramki. Dokładnie 10 minut później padł kolejny dla piłkarzy z Bergamo. Tym razem do siatki trafił Papu Gomez i zrobił to w przepięknym stylu. Zapata będąc w polu karnym zagrał mu na około 30 metr od bramki, a Argentyńczyk posłał potężną bombę pod poprzeczkę. Hansen nie miał najmniejszych szans. Akcja na 3:0 miała dosyć podobny przebieg. Zagranie na obrzeża szesnastki i mocne uderzenie, tym razem jednak obronione. Na nic się to jednakowoż zdało, gdyż bramkarz Midtjylland wypluł piłkę wprost pod nogi Luisa Muriela, a ten intuicyjnie wślizgiem wpakował ją do bramki.

Choć w drugiej połowie padł już tylko jeden gol i to w samej końcówce, to był on kolejnym tego wieczora o wyjątkowej urodzie. Asystę przy nim zaliczył Josip Ilicic. Zagrał do czekającego na podanie na linii pola karnego Miranchuka. Rosjanin przyjął sobie futbolówkę i niewiele myśląc niemal stojącą piłkę zakręcił z niebywałą precyzją przy lewym słupku bramki rywala. Golkiper tego wieczora regularnie był stawiany w sytuacjach, gdzie nie miał szans jakkolwiek zaregować.

Midtjylland 0:4 Atalanta

0 – 26′ Zapata, 36′ Gomez, 42′ Muriel, 89′ Miranchuk