EURO 2024

Niemcy 2-0 Dania skrót meczu, gole, najciekawsze akcje (29.06.2024)

Niemcy wygrali z Danią 2:0 i znaleźli się w ćwierćfinale EURO 2024! W pierwszej połowie była burza, w drugiej gole Havertza i Musiali.

Niemcy 2-0 Dania: podsumowanie spotkania

Reprezentacja Niemiec przystępowała do fazy pucharowej jako zwycięzcy swojej grupy i nikt nie brał pod uwagę innego scenariusza niż awans do ćwierćfinału. Duńczycy jednak w poprzednim EURO dotarli, aż do półfinału. Początek spotkania przebiegał pod dyktando gospodarzy, do momentu burzy, która w okolicy 37. minuty przerwała to spotkanie. Na bramki trzeba było poczekać do drugiej połowy. Wykorzystując rzut karny wyprowadził Niemców na prowadzenie Kai Havertz. Kilkanaście minut później wynik podwyższył Musiala wykorzystując sytuację sam na sam. W ten sposób gospodarze znaleźli się w ćwierćfinale turnieju.

Niemcy 2-0 Dania: skrót meczu