Udostępnij:

Jak uratować polskie kluby w obliczu koronawirusa?

Wszyscy ucierpią z powodu pandemii koronawirusa na świecie. Co jednak należy zrobić, aby zminimalizować straty w kasie klubów piłkarskich? Mam na to swoją koncepcję.

Chyba każdy obiektywny kibic nie życzy żadnej drużynie upadku z powodu braku wpływów do kasy klubowej spowodowanego obecną sytuacją na świecie. Co gdyby spróbować i wzbudzić chęć rywalizacji wśród kibiców? Fani drużyn piłkarskich mogliby kupować wirtualne bilety na mecze (mam nadzieję w niedalekiej przyszłości rozgrywane) przy pustych trybunach. Kibice polskich klubów mogliby konkurować ze sobą i porównywać wyniki sprzedażowe i frekwencyjne. Wszystko wystarczyłoby podpiąć pod chwytliwy hashtag, aby akcja docierała do większej grupy odbiorców. Chęć rywalizacji pomiędzy kibicami klubów napędziłaby społeczeństwo do kupowania biletów na mecze lokalnej drużyny. W ten sposób każdy mógłby wesprzeć swój klub.

Prawa telewizyjne

Wiele klubów piłkarskich opiera swój budżet w większości na wpływach z praw telewizyjnych. Aby powiększyć zarobek stacji, by ta mogła wypłacić klubom należne pieniądze warto wprowadzić usługę PPV dla osób, które nie mają wykupionego pakietu. Przypuśćmy, że kibic Lecha nie może pójść na stadion, ponieważ mecz odbywa się bez udziału publiczności. Fan Kolejorza nie ma wykupionego pakietu w telewizji Canal +, więc decyduje się wykupić usługę PPV na pojedynczy mecz swojej ulubionej drużyny. W ten sposób wspiera stację i może obejrzeć mecz swojej ulubionej drużyny, jednocześnie nie musi kupować całego pakietu sportowego.

#GramyDalej

Po wydaniu komunikatu przez PKO BP Ekstraklasę kluby musiały się dostosować do zaleceń i organizować mecze bez publiczności. Lech Poznań miał grać wtedy z Legią. Kolejorz postanowił zaangażować swoich kibiców w akcję #GramyDalej, która polegała na kupowaniu wirtualnych biletów. Kupno wejściówek przez kibiców zdecydowanie pomaga klubom piłkarskim utrzymać finanse na odpowiednim poziomie. Wpływy z dnia meczowego są jednymi z najważniejszych dla polskich zespołów. Kibice, którzy kupili wirtualną wejściówkę na mecz Lech - Legia, zostali zapewnieni, iż będą oni uprawnieni do wejścia na kolejny mecz Kolejorza z Legionistami przy ulicy Bułgarskiej. Do akcji włączyło się kilka firm, które kupowały dziesiątki biletów. Taka akcja zdecydowanie pomoże przetrwać klubowi ten trudny okres pandemii koronawirusa. Po zawieszeniu rozgrywek Lech zaprzestał sprzedaży wirtualnych biletów, jednak do podobnych akcji wkroczyły inne polskie kluby.

#NigdyNieZginie

Społeczność kibicowska Wisły Kraków bardzo chciała wesprzeć swój klub. Cała Polska zna sytuację finansową Białej Gwiazdy i trudno się dziwić, że Wiślacka Społeczność zadeklarowała chęć pomocy. Klub uruchomił nową emisję akcji serii F, których łączna wartość wyniesie 4 280 000 zł. Wartość jednej akcji ustalono, podobnie jak przed rokiem, na poziomie 100 zł. To kolejny, piękny gest ze strony kibiców Wisły, którzy chcą ratować swój ukochany klub. Akcja #NigdyNieZginie może pomóc Wiśle w tym kluczowym momencie zachować posadę w Ekstraklasie. Chodziły różne pogłoski o tym, że Wisła upadnie w związku z pandemią koronawirusa, jednak kibice Białej Gwiazdy nie chcą na to pozwolić i bardzo dobrze. Zachowanie kibiców Lecha kupujących bilety na mecz bez publiczności oraz aktywna pomoc fanów Wisły Kraków kupujących akcje swojego klubu jest godne pochwały.

#WARTOwspierać

Warta Poznań jest kolejnym polskim klubem, który prosi o pomoc. Klub z Poznania jest obecnie wiceliderem Fortuna I Ligi. Zieloni rozgrywają swoje mecze w Grodzisku Wielkopolskim, ponieważ obiekt przy Drodze Dębińskiej nie spełnia wymogów do rozgrywania spotkań w I Lidze. Klub ruszył ze sprzedażą wirtualnych biletów na domowy mecz z Olimpią Grudziądz. Warciarze zachęcają kibiców do kupowania wejściówek w celu pobicia rekordu frekwencji na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Wirtualny bilet na mecz Warta - Olimpia można kupić tutaj. Zachęcamy wszystkich kibiców do wspierania swoich lokalnych klubów, a kluby zachęcamy do akcji, z którymi ruszyły Wisła Kraków, Warta Poznań, czy wcześniej Lech Poznań.


Avatar
Data publikacji: 19 marca 2020, 21:20
Zobacz również

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.