Aktualności

EURO 2024: Włosi przegrywali, ale pokonali Albanię (WIDEO)

Reprezentacja Włoch przegrywała już po 23 sekundach, ale odrobiła straty i pokonała Albanię 2:1 w swoim pierwszym meczu podczas EURO 2024.

Po pierwszej minucie tego spotkania wszyscy przecierali oczy ze zdumienia. Błąd Włochów przy własnym rzucie z autu i Bajrami w 23 sekundzie zdobył najszybszą bramkę w historii turnieju. Podopieczni Spallettiego nic sobie jednak z tego nie zrobili. Krótko rozegrany stały fragment gry przyniósł wyrównanie. Bastoni zamknął centrę Pellegriniego i głową pewnie umieścił piłkę w siatce. W 16. minucie Włosi już objęli prowadzenie. Barella umieścił piłkę tuż przy słupku, uderzając bez przyjęcia praktycznie z linii pola karnego. Obrońcy trofeum powinni prowadzić do przerwy wyżej. Świetne okazje mieli Frattesi i Scamacca, ale na posterunku był Strakosha.

Po zmianie stron podopieczni Spallettiego kontrolowali przebieg meczu. Jedyną okazję dla Włochów miał Chiesa. Mało zabrakło a przeliczyliby się i stracili punkty w końcówce meczu. W dogodnej sytuacji znalazł się Manaj, ale Donnarumma uratował swoich kolegów.